Sports

Figure-skatingSabalansētam jābūt ne tikai uzturam, bet visai dzīvei. Tāpēc es ar tik pat lielu prieku kā ēdu, ar tik pat lielu prieku nodarbojos ar sportu. Nu, labi, uz vingrošanu vairāk jāsaņemas nekā uz ēšanu, bet vienalga. Un svarīgs ir rezultāts, kas pats par sevi ir motivācija. Un rezultāts ir fiziski labi justies un izskatīties. Es jau kopš 4 gadu vecuma nodarbojos ar daiļslidošanu. Tik skaisti izpildīties kā attēlā es nekad gan neesmu varējusi un uz olimpiādi arī neaizbraucu. Bet tas noteikti tāpēc, ka man nebija pāra, es slidoju viena, un viens pats tādus elementus nevar izpildīt. Bet vispār jau aizrunājos. Fakts ir tāds, ka es mēģinu vismaz 2x nedēļā atvēlēt pusstundu vingrošanai. Man ir pašai savs sakombinēts vingrojumu komplekss visām muskuļu grupām. Bet, lai nekļūst garlaicīgi, es laiku pa laikam kaut ko pamainu vai paņemu papildus, lai dažādotu slodzi.

Ja jūs ar sportu nenodarbojaties, bet domājat, ka varētu sākt, tad pirmais – katram iesaku izvēlēties tāda veida sportiskās aktivitātes, kas patīk. Savādāk jūs ātri pametīsiet, jo jums nepatiks un vingrošana liksies tīrās mocības. Ja patīk skriet – lūdzu, trenējiet sirdi, dedziniet kalorijas. Ja patīk cilāt svarus – lūdzu, ejiet uz trenažieru zāli, patīk kolektīvās sporta spēles – spēlējiet basketbolu. Galvenais dariet, kas patīk. Neejiet uz jogu, ja jums lēna staipīšanās un pozas liekas garlaicīgas. Man patīk dejot, patīk aerobika un patīk joga dēļ vingrojumiem. Jogas vingrojumi (ne visi, es visus nemaz nepārzinu, tik tālu neesmu tikusi) bieži atgādina šo to no horeogrāfiskiem vingrojumiem, kurus mums lika pildīt daiļslidošanā. Tāpēc es miksēju savās sportiskajās aktivitātēs deju fitnesu, vienkārši vingrošanu (pietupieni, vēderpreses, izklupieni un tml.), aerobiku un jogu, iespējami bieži staigāju ar kājām, kāpju pa trepēm, un vasarā pēc iespējas biežāk peldu.

Zemāk norādīti youtoube linki ar vingrojumiem, kurus izmantoju.

Jillian Michaels: Yoga Meltdown Level 1 – viegla jogas nodarbība uz pusstundu.

Jane Fonda: Walking Cardio Workout : Level 1 – viegls kardio treniņš iesācējiem kopā ar Džeinu Fondu.

20 minūtes ar Džeinu Fondu ķermeņa augšdaļai – viegls treniņš iesācējiem – pleci, mugura, rokas, vēders, locītavas.

3 jūdzes ar Lesliju Sansoni – vidējas slodzes kardio treniņš (3 jūdzes = 4,83 km)

Total dance Fitness – tā kā vingrošana un tā kā dejas. Divi vienā. 25 minūtes.

Baleta fitness visam ķermenim – 30 minūtes. Nostiprina kājas, sēžamvietu, rokas, plecus, muguru.

30 dienu šredi ar Džilianu Mihaelu, 1. līmenis – 30 minūtes. Ļoti efektīva programma visiem ķermeņa muskuļiem. Kardio + spēka vingrinājumi.

30 dienu šredi ar Džilianu Mihaelu. 2. līmenis – 30 minūtes. Ļoti efektīva programma visiem ķermeņa muskuļiem. Kardio + spēka vingrinājumi.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s