Smilšu mīklas cepumi ar biezpienu

Cepumi-2Lūk, ideāls atradums! Iesaku katram ielikt savā saldētavā pāris paciņas gatavo cepumu. Ja man nebūtu pateikuši, es nemaz nezinātu. Es sen neesmu pētījusi lielveikalu plauktus. Jau labu laiku eju uz veikalu ar sarakstu, un pērku tikai to, kas vajadzīgs. Mans iepirkumu grozs nav no tiem, kurā pie kases atrodas sazin kas, un beigās vel pietrūkst naudas, ar ko samaksāt. Bet izrādās, ka jau kādu laiku lielveikalu saldētavās atrodami šādi saldēti cepumi. Ražoti tepat Latvijā. Izlasot maiznīcas nosaukumu, nekad neiedomātos, ka tā ir vietējā – tepat no Skrundas. Bet, tātad, kāpēc iesaku visiem ielikt pāris paciņas saldētāvā? Jo. Vispār nekas nav jādara, izņemot, ka jāizņem no saldētavas un jāiešauj cepeškrāsnī. Iedomājieties, pie jums negaidot ierodas  viesi – “Gājām garām, nolēmām ienākt uz tēju”. Vai arī – jūs pamostaties brīvdienas rītā, jums visa diena ir saplānota – jābrauc barot gulbjus uz Mežaparku, pēc tam uz Minhauzena muzeju, vakarā uz Ķemeru purvu – vienvārdsakot, nav laika, nav īstā diena, ko ieplānots pavadīt virtuvē eksperimentējot. Ja nav īstā diena virtuves eksperimentiem, tad ir īstā diena ātrajiem cepumiem. Kamēr mājās valda rīta kņada, jūs ātri varat uzcept cepumus, un pasniegt pie brokastu tējas. Pašcepti cepumi uzreiz brokastis padarīs smalkas un īpašas. Satrp citu, no manas puses, šiem cepumiem īpašs bonuss, ka pildīti ar biezpienu, jo es esmu biezpienmaizīšu, biezpienbulciņu un visādu citādu biezpiendesertu mīlētāja.

Cepumi-17

Cepumi-16

Pagatavot varēs pat bērns vai vīrs, bez konditora iemaņām – jāizņem no saldētavas, jāatsaldē un 12 minūšu laikā jāizcep. Es iesaku jau sasalušus salikt uz cepešpannas un tad atlaidināt. Un 12 minūtes tas tā nosacīti. Katra plīts ir savādāka – viena karstāka, viena vēsāka, tāpēc paskatieties līdzi, lai nepiedeg, vai lai neizņemat no plīts par ātru. Cepiet, kamēr cepumi kļūst skaisti zeltaini.

Cepumi-3Cepumi-5

Man bija arī ļoti nopietns palīgs, kurš, kamēr es nebiju mājās, nočiepa pēdējo palikušo cepumu no galda un apēda pa tīro, tikai drupačiņas pāri palika. Kā man neienāca prātā, ka no sava kaķa jāslēpj cepumi?

Cepumi-6Cepumi-12Cepumi-14Cepumi-15Lai jums skaisti rīti, omulīgas pēcpusdienas un lai labi garšo!

P.S. Cepumi maksā aptuveni 1,5 – 2,00 EUR un atrodami lielveikalu saldētavās. Pārējos beķerejas produktus un tirdzniecības vietu sarakstu var apskatīt Cannelle mājas lapā www.cannelle.lv. Viņiem ir vēl šādi tādi labumi, kas varētu noderēt. Piemēram, pīrādziņi ar kūpinātu gaļu vai šaha cepumi (checkmate!)

Šis ieraksts tika publicēts Deserti ar birkām , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s