Ideāls popkorns

Popkorns-2Ideāls popkorns, ideāla uzkoda. Ideāla uzkoda, jo no nedaudz popkorna graudiem sanāk daudz gatava popkorna (lēti), var pievienot dažādas garšas – vienkārši uzkaisīt sāli, uzrīvēt sieru, uzbērt kādu kaltētu garšvielu maisījumu vai arī kanēļa cukuru, ja gribas saldu. Un tie ir kukurūzas graudi (veselīgi). Popkorns skaitās veselīgā uzkoda. Un lai pagatavotu ideālu popkornu, jāievēro pāris knifiņi. Tad uzsprāgs gandrīz visi graudi un nekas nepiedegs.

1. Ielejiet katliņā eļļu. Nedaudz. Tā, lai nosedz tikai apakšu nevis kā priekš vārīšanas. Ieberiet eļļā 3 popkorna graudus. Uzlieciet katliņam vāku. Popkorns sprāgs un lidos pa gaisu. Vāks vajadzīgs, lai neaizlido pa visu virtuvi. Dažreiz gadās aizmirst visvienkāršākās lietas, tāpēc atgādinu.

2. Kad šie 3 graudi uzsprāgs, noņemiet katliņu no uguns, ieberiet visu paredzēto popkorna porciju, sakratiet, lai graudi vienmērīgi pārklājas ar karsto eļļu un izskaitiet līdz 30. Īpaši interesanta šī atrakcija liekas bērniem. Kad izskaitīsiet līdz 30, lieciet katlu ar vāku atpakaļ uz uguns un gaidiet, kad viss popkorns uzsprāgs. Kad sākas garākas pauzes starp sprādzieniem 1-2-3 sekundes, ņemiet nost no uguns, lai nesadeg.

3. Pārkaisiet popkornam garšvielas. Vēl ir variants sāli pievienot jau eļļai. Variet pamēģināt dažādi.

Šādā veidā gatavotam popkornam pāri paliks pavisam nedaudz neuzsprāgušu graudiņu. Jo, kamēr jūs skaitāt līdz 30, tikmēr visi graudi vienmērīgi uzsilst, un pēc tam visi arī vienmērīgi smuki uzsprāgst.

Atgādinu par vāku, lai popkorns neuzsprāgst pa visu virtuvi kā salūts. Bet! Ieteicams atstāt nelielu šķirbiņu, pa kuru tiek ārā tvaiks. Tādā veidā popkorns būs sausāks un kraukšķīgāks.

No mūsu veikalos nopērkamās standarta paciņas aptuveni 1/3 daļa uz 3 litru katliņu. Ja iebērsiet visu nelielajā katlā, tas būs daudz par daudz. Labāk procesu atkārtot vairākas reizes.

Lai jums jauks kino vakars vai popkorna ballīte!

Popkorns-3Popkorns-4

Šis ieraksts tika publicēts Bez gaļas, Praktiski padomi, Uzkodas ar birkām , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

3 Responses to Ideāls popkorns

  1. Atpakaļ ziņojums: Latvijas blogāres apskats #46 (13.04.-7.04.).baltais runcis | baltais runcis

  2. Anonīms saka:

    kur var nopirkt parastos kukurūzas graudus popkornam?

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s