Rasols ar vārītu gaļu un svaigiem gurķiem

Rasols-1Drīz jau klāt būs Jaunais gads, un man liekas, ka rasols ir “pats pats” Jaungada ēdiens – vispopulārākais, visiecienītākais, visgaršīgākais. Un labi, ja vēl paliek pāri uz pirmo janvāri. Un vēl man liekas, ka klasiskais latviešu rasols jātaisa ar doktordesu, bet patiesībā šad tad pārmaiņas pēc var kaut ko pamainīt. Pat nosaukumu – var saukt par Olivjē salātiem. Un, ja godīgi, man patīk rosols ar o, bet latviski pareizi ir ar a – rasols. Lai nu tā būtu. Šoreiz mans rasols ar vārītu cūkgaļu un svaigiem gurķiem, bet tik pat labi to var taisīt ar desu vai vistu un marinētiem vai skābētiem gurķiem. Katram noteikti ir krājumā savas slepenās rasola receptes pārmantotas no paaudzes paaudzē.

Jums vajadzēs:

– vārītu gaļu

– ar mizu vārītus kartupeļus

– vārītu burkānu

– svaigu gurķi

– vārītas olas

– zaļos zirnīšus

– majonēzi

– sāli, piparus

Pagatavošana:

1. Uzvāriet gaļu ar garšvielām un garšaugiem – piemēram, ar sīpolu, burkānu, selerijas sakni vai pētersīļa sakni, kaltētiem pētersīļiem, lauru lapu, čili  un tml. – izmantojiet to, kas ir pieejams. Gaļu jāvāra apmēram 1,5 – 2 stundas – kamēr mīksta. Atkarīgs no gabala un tml. Tad izņemiet no buljona un atdzesējiet. Buljonu var izmantot vieglas zupas uzvārīšanai (kas arī noderēs pēc Jaungada svinībām), vai arī buljonu var saliet plastmasas glāzītēs un sasaldēt. Pēc tam var izmantot zupas, mērces vai citu ēdienu pagatavošanai.

2. Uzvāriet kartupeļus un burkānus ar visu mizu. Uzvāriet olas.

3. Sīki sagrieziet visas sastāvdaļas – gaļu, kartupeļus, burkānu, olu, svaigo gurķi. Sajauciet lielā bļodā (uzsvars uz vārdu – lielā), pievienojiet zaļos zirnīšus, pieberiet sāli, svaigi maltus melnos piparus un sajauciet ar majonēzi. Kad es vēl mācījos skolā, man mājturībā mācīja mērcei sajaukt skābo krējumu ar krievu sinepēm. Ja majonēze ir maiga, un jums gribas pikantāk, droši pievienojiet sinepes.

Tas arī viss. It kā ļoti vienkārši un ļoti garšīgi. Bet nedaudz prasa laiku – visu sastāvdaļu sagatavošana, griešana. Tāpēc tas tāds svētku ēdiens, kā pagatavošanu var pārvērst par pasākumu un griešanā iesaistīt visus tuvumā esošos – bērnus, vīrus, radus, draugus.

Lai jums labi garšo un priecīgi svētki!

Rasols-6

Šis ieraksts tika publicēts Cūkgaļa, Latviešu virtuve, Salāti, Tematiskie ēdieni, Tā pat vien ar birkām , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s