Smilšu mīklas pīrāgs ar ievārījumu

Pirags-7Un gribu piebilst – mājas gaumē. Un vēl gribu piebilst, ka nav nekā vienkāršāka, un nav nekā garšīgāka (ja neskaita visu pārējo). Šodien sestdiena un Rīgas svētki, tāpēc brokastis sākam ar desertu. Pati mīkla – izcepta – biskvīts ir ļoti laba, ļoti garšīga. Pildījumam var izmantot jebko. Man šajā gadījumā ir izmantots Zilgas dāvinātais ābolu brūkleņu ievārījums (ņam!), bet var izmantt jebkuru biezu ievārījumu vai marmelādi. Vai var izmantot svaigus augļus un ogas.

Jums vajadzēs:

uz mazu pīrāgu – 20 cm diametrā

– 250 g miltu

– 100 g sviesta

– 100 g cukura

– 1 paciņu cepamā pulvera (manā paciņā bija 15 g)

– ievārījumu.

Pagatavošana:

1. Sajauciet kopā miltus, sviestu (nekausētu, pusmīkstu, pārāk atkausēt arī nevajag), cukuru, cepamo pulveri. Maisiet kamēr izveidojas viendabīga masa. Tad mīklu ielieciet uz pusstundu ledusskapī.

Pirags-12. Ieklājiet cepamformā cepampapīru. Ja nav cepamformas (kā man), var izdomāt kaut ko citu. Piemēram, es izmantoju tā saucamā franču stikla dziļo šķīvi. Sadaliet mīklu apmēram uz pusēm. Vienu daļu ieklājiet formā kā pamatni. Otru izmantosiet restītei. Tātad ieklājiet formā mīklu, pa virsu lieciet ievārījumu. Pa virsu restīti. (Profesionāliem konditoriem, lūdzu, nesmieties par manu restīti, es desertus taisu/cepu apmēram 2x gadā, man nav iemaņu, bet uz garšu tas nekādā veidā neatsaucas)

Pirags-33. Lieciet cepties uzkarsētā plīti 180 C uz 20 minūtēm. Tikai lūdzu šim neuzticieties. Sāciet ar 10 minūtēm un tad skatieties, pārbaudiet. Es pati nezinu kāpēc pirmajā reizē noticēju, un izrādījās, ka manā plītī 20 minūtes bija par daudz un pirmais pīrāgs sadega. Otro cepu 10-15 minūtes un ar to pietika. Sadegušo mēs, protams arī apēdām, nebija tik ļoti sadedzis, lai nevarētu ēst. Bet tomēr iesaku nesadedzināt. Vajag, lai pīrāgs kļūst skaisti zeltaini brūns.

Šāds jau izskatās, kad pīrāgs ir pārāk ilgi noturēts cepeškrāsnī, tāpēc uzmanīgi sekojiet līdzi, tas notiek ļoti ātri.

Pirags-9

Bet vajag, lai izskatās šāds. Pēc izņemšanas no cepeškrāsns atdzesējiet. Ja nevarēsiet nociesties un greizīsiet vēl siltu, viņš neturēsies kopā. Bet būs ļoti garšīgs.

Pirags-8Lai Jums labi garšo! Lai jaukas brīvdienas, priecīgi Rīgas svētki un visas pārējās dienas!

Šis ieraksts tika publicēts Deserti ar birkām , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

1 Response to Smilšu mīklas pīrāgs ar ievārījumu

  1. Aleksandrs saka:

    Mmm.. Izskatās ļoti garšīgi!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s