Siera standziņas

Standzinas-5Šī ir visvienkāršākā ballīšu uzkoda. Visiem garšo. Un šo var piedāvāt negaidītiem viesiem, ja jums saldētavā ir aizķērusies kārtainā mīkla un ledusskapī kāds siera gabaliņš. Svaigi ceptas šīs siera standziņas bezmaz vai pašas kūst mutē. Dažkārt, ja veikalā tiek nopirkti gatavi kādi kārtainās mīklas izstrādājumi, tad ir garšīgi, bet var būt pacieti un nav īsti skaidrs pildījums. Šiem paštaisītajiem cepumiem vai standziņām – saucam kā gribam – jūs varat pildījumā likt jebko, kas jums ienāk prātā. Papildus sieram var likt kaltētus garšaugus, ķimenes, olīvas, kaltētus tomātus. Tā jau ir jūsu improvizācija. Un tad tas sauksies nevis siera standziņas, bet olīvu maize, piemēram. Un tādu var gatavot vienkārši pusdienām vai ņemt līdzi piknikā.

Jums vajadzēs:

– kārtaino mīklu

– olas dzeltenumu

– nedaudz rīvēta siera

– ķimenes un sāli pēc vēlēšanās

Pagatavošana:

1. Izklājiet uz galda kārtainās mīklas plāksni. Apsmērējiet ar olas dzeltenumu. Pārkaisiet ar sarīvētu sieru.

Standzinas-12. Pārlokiet mīklas plāksni uz pusēm, ielokiet iekšā rīvēto sieru. Sagrieziet mīklu 1-2 cm platās strēmelītēs.

Standzinas-23. Piespiediet abus galus, salipiniet mīklu kopā, tā lai turas ciet un neveras vaļā. Starp citu, vieglāk ir strādāt ar mīklu, kas nav galīgi atkususi, bet ir puslīdz mīksta. Tad savirpiniet standziņas kā nelielas spirāles un lieciet uz cepamplāts, kur ieklāts cepampapīrs.

Standzinas-34. Tad apsmērējiet standziņas ar olas dzeltenumu, lai cepoties viņas paliek zeltainas. Bez olas arī izcepsies, bet nebūs krāsas. Pārkaisiet vēl nedaudz ar sieru. Pēc vēlēšanās uzkaisiet sāli, ķimenes vai vēl kādas citas garšvielas (baziliku  vai kaltētu garšaugu maisījumu).

5. Lieciet cepties uzkarsētā krāsnī kamēr kļūst skaisti zeltainas.

Lai jums labi garšo!

Standzinas-4

Šis ieraksts tika publicēts Bez gaļas, Maize, Uzkodas. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s