Vista gruzīnu gaumē – Čkmeruli

Ckmeruli-3Romantiskās vakariņas numur divi. Šis ēdiens man tagad būs absolūtā topā. Jo neskatoties uz to, ka man viss garšo, tad šis atkal jo īpaši. Un nav nekā vienkāršākā kā pagatavot šo. Vienīgais nosacījums – iepriekš japagatavo (vai no Gruzijas jāatved) Svanetijas sāls. Šeit ir recepte. Svanetijas sāli var pagatavot un turēt. Man bija saglabājies no pagājušā gada. Vistas pagatavošana aizņem apmēram pusstundu. Un nav arī tā, ka visu laiku jāstāv klāt. Un var pagatavot iepriekš un pēc tam tikai uzsildīt.

Jums vajadzēs:

Ckmeruli-1– vistu

Svanetijas sāli

– parasto sāli nedaudz

– eļļu nedaudz

– krējumu

– ķiploku

– dilles

Pagatavošana:

1. Ierīvējiet vistu ar eļļu, svanetijas sāli un nedaudz parasto sāli. Atstājiet nedaudz pastāvēt, kamēr uzsilt cepeškrāsns.

2. Lieciet vistu karstumizturīgā traukā ar vāku un lieciet cepeškrāsnī uz pusstundu, 40 minūtēm.

3. Pagatavojiet mērci – sasmalciniet 4 – 5 ķiploka daiviņas, sajauciet ar krējumu. Šī ķiploku krējuma mērce ir diezgan izplatīta Kaukāzā. Es no bērnības atceros, kad viesojos pie savas osetīnu vecmāmiņas, viņa mums arī pasniedza sutinātu vistu ar šo ķiploku mērci. Tāpat viņu izmanto arī pie šašlika. Ja krējums ir ļoti biezs, mērci var pašķidrināt pievienojot nedaudz ūdeni (vai kefīru).

4. Kad vista gatava, pārlejiet ar mērci un pārkaisiet ar dillēm. Pasniedziet ar savām mīļākajām piedevām – piemēram ar ceptiem kartupeļiem + ceptu ķirbi vai ceptiem kartupeļiem + ceptu burkānu – lai nav tik garlaicīgi, ka tikai cepti kartupeļi.

Burvīgs ēdiens. Lai jums labi garšo!!!

Ckmeruli-2

Šis ieraksts tika publicēts Gruzīnu virtuve, Pamatēdieni, Tematiskie ēdieni, Vista ar birkām , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

1 Response to Vista gruzīnu gaumē – Čkmeruli

  1. Atpakaļ ziņojums: Vistas wrapi – ietītās sviestmaizes | Kristīnes garšīgo ēdienu receptes

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s