Tiramisu

TiramisuRomantiskās vakariņas numur viens. Sākam ar desertu, jo viņš jāatstāj uz nakti ledusskapī, lai savelkas. Tiramisu iespējams ir tikpat garlaicīgs kā siera kūka. Bet ēdienam nav obligāti jābūt interesantam, lai būtu garšīgam. Un šis patiešām ir viens no garšīgākajiem desertiem pasaulē un pilnīgi noteikti pats garšīgākais tiramisu. Es to droši varu teikt bez liekas kautrības, jo recepti atradu internetā (nevis pati izdomāju). Patiesībā šo recepti internetā bija ielikusi kāda skaista latviešu meitene Ilze, kas dzīvo Itālijā un tātad arī šo to saprot no itāļu desertiem. Tur pat bija stāsts, ka viņas itāļu vīramāte atzina šo par labāko tiramisu, ko ēdusi. Es vienmēr esmu domājusi, ka latvieši ir vislabākie pavāri pasaulē, jo ir atvērti, nav konservatīvi, māk paņemt no visām tautām labāko, meistarīgi savieno ar savām virtuves tradīcijām un beigās sanāk labākais no labākā. Bet es novirzījos no tēmas. Tātad, šo tiramisu ir ļoti viegli pagatavot, tas ir ļoti ļoti garšīgs. Jābūt tikai pacietībai noturēt pa nakti ledusskapī. Bet ja ļoti gribas, var atstāt nedaudz krēma, ko uzreiz apēst.

Jums vajadzēs:

Tiramisu-1– 400 g Savoiardi cepumus (dāmu pirkstiņus) – ja godīgi, man pietika ar 1 paciņu – 200 g. Tas laikam atkarīgs no tā cik dziļā traukā kārtosiet un cik daudz cepumu gribat. Man pietiek 1 slānī apakšā. Bet visas pārējās proporcijas pilnīgi atbilstoši.

– 1 kg Mascarpone sieru

– 1 mazo iepakojumu saldā krējuma

– 6 olas

– 6 ēdamkarotes cukura olu dzeltenumiem

– 3 ēdamkarotes cukura saldajam krējumam (man attēlā ir pūdercukurs, jo nebija parastais, bet var izmantot parasto)

– espresso kafiju kādas 2-3 krūzītes. Ja nav, der parastā kafija, bet stiprāka nekā parasti. Man pietiek ar puskrūzi.

Pagatavošana

1. Sakuliet stingrās putās olu baltumus.

Tiramisu-22. Sakuliet stingri olu dzeltenumus ar 6 ēdamkarotēm cukura.

Tiramisu-33. Sakuliet saldo krējumu ar 3 ēdamkarotēm cukura

Tiramisu-44. Samaisiet visu kopā ar Mascarpone sieru

Tiramisu-55. Lieciet traukā cepumus. Ar tējkarotīti samitriniet katru cepumu ar kafiju. Parasti visi saka, raksta, ka cepumi jāiemērc kafijā. Es mērkšanu sen jau esmu atmetusi. Šie cepumi uzsūc šķidrumu kā švammes. Ja es mērcu viņus kafijā viņi man ir par šķidru par mitru, par mīkstu. Man tas nepatīk. Tāpēc uz katru cepumu man sanāk apmēram 1,5 tējkarotīte kafijas, ko uzleju pa virsu, kad salikti traukā. Tad cepumiem pa virsu kārtojiet krēmu. Ja jums ir dziļāks trauks, variet bezgalīgi atkārtot slāņus cepumi – krēms – cepumi – krēms…

Tiramisu-66. Kad uzlikta pēdējā (man vienīgā) krēma kārta, smuki caur sietiņu pārkaisiet visu bagātīgi ar šokolādes pulveri. Ielieciet uz pusstundu saldētavā. Pēc tam ņemiet ārā un atstājiet uz nakti ledusskapī.

Tiramisu-7

Lai jums labi garšo!!!

Šis ieraksts tika publicēts Deserti, Itāļu virtuve, Tematiskie ēdieni ar birkām , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

1 Response to Tiramisu

  1. Zaiga saka:

    Šī tiešām ir labākā tiramisu recepte, kas izmēģināta. Paldies! Ļoti garšīgi.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s