Vista sidrā, glazēti burkāni (un slava)

Maja-2Akvaimandieniņ, šorīt atkal pamodos pēkšņisuperslavena. Mācīšos ar šo sadzīvot un nekomentēšu. Bet vista sidrā ir tik vienkārši pagatavojama un tik garšīga, ka nepalaidīšu garām izdevību padalīties ar recepti.

Jums vajadzēs:

– vistu (ņemiet kas garšo – fileju vai šķiņķīšus, vienalga)

– sidru

– sāli piparus

– saldo krējumu

– burkānus

– 1 ēdamkaroti medus

– sviestu

– pētersīļus

Pagatavošana:

1. Pannā no abām pusēm apcepiet vistu, kamēr kļūst smuki zeltaina. Uzkaisiet sāli, piparus. Pielejiet sidru tā lai gandrīz nosedz, vai līdz pusei. Kad sidrs sāk vārīties, nogrieziet mazu liesmu un zem vāka sutiniet apmēram 30 – 45 minūtes (šis laiks norādīts šķiņķīšiem).

2. Kamēr sutinās vista, notīriet un sagrieziet burkānus, apcepiet sviestā mazliet, pielejiet ūdeni tā lai knapi nosedz un pasautējiet apmēram minūtes 15 – 20.

3. Kad burkāni mīksti, uz lielas liesmas novāriet nost ūdeni, lai iztvaiko gandrīz pavisam. Pievienojiet ēdamkaroti medus, sāli, piparus un 1-2 ēdamkarotes sasmalcinātu pētersīļu.

4. Kad vista gatava, izņemiet vistu no sidra, lieciet siltā vietā,lai neatdziest (piemēram, siltā cepeškrāsnī). Tad uz lielas liesmas noreducējiet, novāriet sidru tā, lai paliek tikai puse no tā, kas bija palicis, pielejiet saldo krējumu, pievienojiet sāli, piparus, 1-2 ēdamkarotes pētersīļu un pavāriet minūtes 5 – 10 uz mazas uguns.

Pasniedzot vistu pārlejiet ar mērci. Klāt pasniedziet glazētos burkānus un vēl ko sirds kāro – kartupeļus vai rīsus, vai, kā manā gadījumā, kartupeļu biezputru ar mārrutkiem.

Lai jums labi garšo!

Šis ieraksts tika publicēts Pamatēdieni, Vista ar birkām , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s