Siera fondī

collage-Fondi-3Šis bija mans pirmais eksperiments ar fondī. Izrādās, ka ar fondī var ļoti labi pavadīt laiku draugu kompānijā. Un izrādās, ka kausējamai masai ir recepte. Tas nav vienkārši izkausēts siers. Līdz šim es par to vispār nebiju aizdomājusies. Bija redzēts, ka šveicieši maizes gabaliņus mērc sierā (acīmredzot savā slavenajā Šveices sierā) un ēd. Tik pat labi kā parastas siermaizes. Bet nē. Komplekts bija kopā ar receptēm. Atklājums numur divi – es biju dzirdējusi, ka var ēst siera fondī (ar maizi) un šokolādes fondī (ar augļiem). Bet izrādās, ka ar šo katlu var gatavot arī gaļas fondī un zivju fondī. Un, ja ar sieru vai šokolādi viss skaidrs – izkausē sieru vai šokolādi katlā un mērc iekšā, ko vajag, tad izrādās, ka gaļas un zivju fondī jāgatavo katlā karsējot eļļu vai buljonu.

Uzreiz sākšu ar secinājumiem un tehniskiem novērojumiem. Fondī degviela ātri izdeg, un būtībā tā liesma ir domāta neliela siltuma uzturēšanai jau gatavai karstai siera masai. Vai verdošam buljonam, vai verdošai eļļai. Viss ir jāuzkarsē jau iepriekš uz gāzes plīts. Uz galda uzliek jau gatavu pasniegšanai. Ja mēs būtu sieru kārtīgi izkausējuši uz gāzes plīts, tas noteikti izveidotos daudz skaistākā un viendabīgākā mērcē. Bet ātri ātri piebildīšu, ka neskatoties uz to, ka paskats nebija kā Šveices žurnālos, garša bija vienkārši fantastiska. Un es pat domāju, ka fondī trauku var improvizēt, ja nav oriģināls. Galvenais, ka var labi pavadīt laiku un garšīgi paēst.

Un te, lūk, recepte. Receptē īstie nosaukumi. Mūsu katliņā viegli kūstošu sieru mikslis no lielveikala, nepārkāpjot kaut kādas īpašas budžeta robežas.

Sastāvdaļas:

– 400 g Comte siers (http://en.wikipedia.org/wiki/Comt%C3%A9_cheese)

– 400 g Beaufort siers (http://en.wikipedia.org/wiki/Beaufort_cheese)

– 200 g Reblochon siers (http://en.wikipedia.org/wiki/Reblochon)

Lūk, izrādās, ka šis ir franču fondī. Es jau iedomājos, cik viņš būs labs, ja nākamreiz sanāks atrast visus šos īstos. Šoreiz bija latviešu fondī, kas, vēlreiz obligāti atkārtošu, arī bija ļoti ļoti garšīgs.

– 30 g sviesta

– 2 ķiploku daiviņas

– puspudele sausa baltvīna

– 1 ēdamkartote kartupeļu vai kukurūzas cietes

– sāls, svaigi malti melnie pipari, muskatrieksts

– pilngraudu maize

Pagatavošana:

1. Jāsagriež gabaliņos siers.

2. Katliņā jāizkausē sviests uz lēnas uguns. Sviestā jāieliek saspiestas ķiploku daiviņas (saspiestas, lai vairāk aromāts izdalās; smalcināt nav nepieciešams – veselas saspiestas). Jāpievieno glāze vīna un sauja siera. Lēni uz lēnas uguns jāmaisa kamēr siers izkūst.

3. Tad jāpievieno pārējais vīns un pārējais siers pamazām.

4. Kad siers izkusis, vīna glāzē jāiejauc ciete un jāpielej siera masai. Jāiemaisa, lai izveidojas mērces konsistence.

5. Jāpievieno nedaudz sāls, piparus un svaigi rīvētu muskatriekstu. Viss.

Kad viss smuki izkusis, jāpasniedz virs spirta lampiņas.

Uz dakšiņām jāuzdur kubiciņos sagrieztie maizes gabaliņi un jāmērc iekšā siera fondī. Klāt pasniedziet zaļos salātus un dzeriet to pašu baltvīnu.

Šis ieraksts tika publicēts Fondī, Franču virtuve ar birkām , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s