Kotletes ar sidru un kartupeļu biezputra ar ķirbi

Kotletes ar sidru-1Te sanāk uzreiz divi vienā. Un, ja es teikšu, ka šīs ir medījuma gaļas kotletes, tad vispār – trīs vienā. Kas gan var būt klasiskāks par kotletēm ar kartupeļu biezputru? Bet šeit katram ir kaut kas vairāk. Būtībā kotletes var gatavot no jebkādas gaļas, kas jums ir pieejama. Var no tītara, cūkgaļas, liellopa gaļas. Bet tā kā man bija viens ražīgs brauciens uz Vidrižiem (aizbraucu ar vienu dāvanu, atbraucu ar pilnu bagāžnieku – ķirbjus un medījuma malto gaļu ieskaitot), tad manas šīs kotletes ir no medījuma gaļas. Par šo īpašs paldies Elīnas mammai Ritai un visdrīzāk arī tētim, kurš nomedīja. Un, kas attiecas uz sidru, ja ir pieejams sidrs, tad sidru var izmantot visdažādāko ēdienu pagatavošanai. Līdz šim pie mums sidrs nebija pieejams (lakī dogs mākslīgais, sladais gāzētais neskaitās), bet šobrīd Latvijā diezgan aktīvi sākuši ražot sidru, tāpēc var sākt gatavot ēdienus ar sidru. Visur citur, kur sidru ražo jau gadiem, piemēram, Anglijā, Spānijā, to ļoti bieži izmanto dažādu ēdienu pagatavošanai. Tagad mēs arī varam. Sidrs ēdienam piedod savu labo garšu. Alkohols gatavošanas laikā izgaro un paliek tikai garša. Tas pats, kas ar citu alkoholu, ko pievieno ēdieniem. Un ēdieniem garšas uzlabošanai pievieno dažādus alkoholus – vīnu, šampānieti, vermutu un arī stiprākus. Man ir Jumpravas sidrs, kas ir dabīgs un bez gāzes, bez burbulīšiem. Jumpravas sidra darītāji plāno šogad to laist pārdošanā veikalos. Bet līdz tam to var sarunāt pa tiešo no Mr.Plūmes (ja ļoti gribas, rakstiet man vēstules, izdomāsim kur un kā). Par ķirbja pievienošanu kartupeļu biezenim šeit paklusēšu, tā jau pārāk daudz sanāca aizrunāties. Un tātad…

Jums vajadzēs:

Kotletes ar sidru-3– malto gaļu

– rīvmaizi (vai dažas baltmaizes šķēles)

– garšvielas kotletēm – sāli, piparus, nedaudz timiāna (labi iet kopā ar meža gaļu), paprikas pulveri, nedaudz čili – garšvielas pēc jūsu brīvas izvēles; var pietikt arī tikai ar sāli un pipariem.

– kartupeļus

– ķirbi (proporcionāli var likt 1/3 ķirbja, 2/3 kartupeļu)

– sviestu

– pienu

– sidru

– zaļumus, piemēram, pētersīļus, bet varētu arī dilles vai purava zaļgano daļu (ne pašus galus), lokus.

Pagatavošana:

1.

Kotletes ar sidru-4Sajauciet maltās gaļas masu ar rīvmaizi un garšvielām. Izveidojiet kotletes.

2. Nomizojiet kartupeļus un ķirbi, sagrieziet gabaliņos un lieciet vārīties.

3.

Kotletes ar sidru-5Izcepiet kotletes. Kad kotletes no abām pusēm gatavas, pielejiet sidru, uzlieciet vāku un zem vāka pasutiniet minūtes 10 – 20. Uz beigām pievienojiet nedaudz zaļumus.

4. Kad kartupeļi un ķirbis izvārījušies mīksti, sastampājiet ar kartupeļu stampiņu, pievienojiet nedaudz sāli, sviestu un siltu pienu.

5. Pasniedzot pārkaisiet ar zaļumiem. Lai jums labi garšo!

Šis ieraksts tika publicēts Cūkgaļa, Latviešu virtuve, Pamatēdieni ar birkām , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s