Ābolu deserts ar drumstalām

Aboli-3Sāksim jauno gadu ar desertu. Lai salda dzīve. Šis ir vienkāršākais deserts, ko var iedomāties. Un parasti mājās ir visas sastāvdaļas tā pagatavošanai. Pat, ja nav, un jāpērk, tas sanāk lēti, glīti un garšīgi. Un ļoti vienkārši. Nu jā. Lai tad mums visiem šogad salda dzīve!!!

Jums vajadzēs:

– ābolus

– ķiršu kompotu (vai kādu ievārījumu tā vietā, vai arī neko, tikai ābolus)

– citrona miziņu, citrona sulu

– kanēļa cukuru vai cukuru un kanēli atsevišķi

Drumstalām

– 3 ēdamkarotes miltu

– 3 ēdamkarotes cukura vai pūdercukura

– 3 ēdamkarotes mīksta sviesta

– var nedaudz vaniļas cukura pievienot

Ja vajag vairāk drumstalu, tad visi minētie daudzumi 2x vairāk vai 3x vairāk. Te minēts skaits, lai varētu saprast proporcijas.

Pagatavošana:

1. Ieklājiet traukā cepampapīru.

2. Sagrieziet gabaliņos ābolus. Izgrieziet sēkliņas, variet nomizot (tā būs smalkāk). Esmu taisījusi ar mizu, jo mizu žēl mest ārā. Bet, ja mizojat ābolus (tā tiešām ir smalkāk), tad variet saglabāt un izžāvēt un pēc tam taisīt tēju vai pievienot melnajai tējai.

3. Lieciet sagrieztos ābolus ar cepampapīru izklātajā traukā. Pa virsu lieciet ķiršus no kompota vai nedaudz kādu ievārījumu, kas aizķēries ledusskapī. Pārslakiet ar svaiga citrona sulu un pārkaisiet ar sasmalcinātu citrona miziņu. Citrona miziņu ļoti ērti nomizot ar kartupeļu (dārzeņu) mizojamo nazi un tad uz dēlīša sasmalcināt ar lielo virtuves nazi. Es nekad nerīvēju ar smalko rīvi ne citrona mizu, ne ķiolous, jo viss labums paliek starp rīves zobiņiem un jēgas nekādas. Tālāk pārkaisiet visu ar kanēļa cukuru. Vai vienkārši ar cukuru un ar kanēli.

Aboli-14. Uztaisiet drumstalas. Sajauciet ar rokām sviestu, cukuru, miltus līdz drumstalu konsistencei. Ja ir vēlēšanās, variet šai mīklai (drumstalām) pievienot vaniļas cukuru mazliet. Un tad lieciet pāri āboliem.

Aboli-25. Lieciet cepties uzkarsētā plītī apmēram uz pusstundu.

6. Atdzesējiet, lieciet trauciņos, pārkaisiet ar pūdercukuru (skaistumam). Pūdercukuru kaisiet caur sietiņu, lai ir skaisti. Viss. Lai jums labi garšo!!!

Aboli-4

Šis ieraksts tika publicēts Deserti, Latviešu virtuve ar birkām , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s