Ķirbja zupa portugāļu gaumē

Kirbja zupa portugaluTuvojas Helovīns, un tāpēc es no vecajiem arhīviem izvilku ārā lielisko ķirbja zupu portugāļu gaumē. Kāda starpība, ka Helovīns ir amerikāņu vai ķeltu svēki? Ja ir ko svinēt, var svinēt. Jautrāk gan pašiem, gan bērniem. Ā, un starp citu, ja nesvinat Helovīnu, šo zupu var gatavot jebkurā citā laikā un vienkārši tāpat bez iemesla. Bet kāpēc es par Helovīnu ierunājos? Mēs pagājšgad 1.x mūžā ar draugiem izgrebām ķirbi (lai jautrāk), un palika diezgan daudz ķirbja. Mums sanāca izgrebt ne tikai sēklas, bet arī ķirbi. Tāpēc no tā izgrebtā ķirbja uzreiz var pagatavot kaut ko ēdamu. Piemēram, šo zupu.

Jums vajadzēs:

– ķirbi

– 1 sīpolu

– 2 ķiploka daiviņas

– 2 lauru lapas

– dažus zariņus pētersīļu

– 1 glāzi sausa baltvīna

– 3 glāzes vistas buljona (var no kubiņiem, un daudzumu var variēt atkarībā no katla lieluma)

– 1/4 tējkaroti tobasko mērces

Pagatavošana:

1. Katliņā eļļā apcepiet sagrieztu sīpolu, sagrieztu ķiploku, lauru lapas un kādas 12 pētersīļa lapiņas.

2. Kad sīpoli kļūst caurspīdīgi, zeltaini, samaziniet uguni uz pavisam lēnu, pielejiet vīnu un lēni vāriet 10 – 15 minūtes.

3. Pa to laiku varat sagriezt kubos ķirbi. Ķirbim grieziet nost mizu, izņemiet sēklas un sēklu mīkstumu. Ķirbi vajadzētu tik daudz, lai būtu pilns katliņš. Vai puskatliņš, bet tad arī tik pat daudz vistas buljona.

4. Kad ķirbis sagriezts un vīns vārījies 10 – 15 minūtes, pievienojiet ķirbi, buljonu tā, lai nosedz ķirbi (bet vairāk īpaši nevajag). Pievienojiet mazlietiņ tobasko mērci. Ja nav tobasko, var mazliet čilli piparus asumam vai kariju. Uzvāriet, nogrieziet mazāku uguni un lēni vāriet kādas 30 minūtes. Ķirbim jāizvārās mīkstam.

5. Tad sablenderējiet visu. Ja sanāk atrast, izņemiet ārā lauru lapas pirms blenderēšanas, bet ja paliks, arī nekas traks nebūs. Vienkārši lauru lapu kātiņi var līdz galam nesablenderēties un tad kā mazi žagariņi zupā atrasties.

Ar šo portugāļu recepte beidzas. Bet mēs latvieši būdami, pie pasniegšanas zupai pievienojam kādu 1- 2 ēdamkarotes saldā krējuma un dekorējam ar sasmalcinātiem pētersīļiem vai purava gredzeniem, var ar dillēm vai lociņiem, un izlobītām ķirbja sēklām. Labu apetīti! Lai labi garšo!

Šis ieraksts tika publicēts Dārzeņu ēdieni, Portugāļu virtuve, Zupas ar birkām , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

2 Responses to Ķirbja zupa portugāļu gaumē

  1. Anonīms saka:

    pielieciet siļku gabaliņus!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s