Mājas musli – brokastu pārslas

Musli-2Šīs ir garšīgākās brokastu pārslas, ko esmu ēdusi. Protams, jo paštaisītas. Bet varbūt arī tiešām tāpēc. Patiesībā ļoti ideālas brokastis aizņemtiem cilvēkiem un ļoti veselīgas bērniem. Pārslas var sagatavot kādā brīvdienā, un pēc tam darba dienu rītos atliek tikai iebērt traukā no burciņas. Šajā sastāvā klāt ir arī burkāni un bietes. Šie abi ir saldie dārzeņi, tā ka ļoti labi iet kopā ar visu pārējo. Es mēģināju arī bez burkāniem un bietēm (jo nebija laika sagatavot), bet tad nebija tik labs. Katrā ziņā ar sastāvdaļām var eksperimentēt un variēt.  Galvenais, ka jūs zināt, kas tur ir iekšā – var ņemt pilngraudu pārslas, var riekstus, var svaigus banānus, ābolus, žavētas aprikozes, plūmes. Visu, kas ienāk prātā un garšo. Te uzrakstīšu šo konkrēto sastāvu. Bet jūs tālāk droši taisiet paši savējos.

Jums vajadzēs:

– auzu pārslas

– saulespuķu sēklas

– sezama sēklas

– žāvētus ābolus

– žāvētas dzērvenes

– žāvētas biešu skaidiņas

– žāvētas burkānu skaidiņas

– medu

+ bezpiedevu jogurtu vai pienu

Pagatavošana:

1. Ja jums viss jau ir žāvēts, tad šo izlaižam. Ja nav žāvētu ābolu, biešu un burkānu, tad izžāvējam. Iespējams, ka metodes ir dažādas, bet var cepeškrāšnī uz zemiem grādiem (vēsā cepeškrāsnī) ielikt uz 20 – 30 minūtēm. Arī jāpaseko līdzi, lai nesadeg. Ābolus es liktu atsevišķi. Bet, ja uz vienas plāts visu kopā – burkānus, bietes un ābolus, tad jāskatās, un jāņem ārā attiecīgie dārzeņi, ja jau gatavi. Piemēram, ja āboli ir ļoti plāni sagriezti, viņi ātrāk ir gatavi nekā bietes un burkāni, tad viņi jāņem ātrāk ārā. Bietes un burkānus ērti sagriezt plānās strēmelītēs ar dārzeņu mizojamo nazi. Vai arī ar speciālo dārzeņu ēveli, ja ir. Kad dārzeņi gatavi, ņemam ārā un atdzesējam.

2. Uz sausas pannas, uz mazas liesmas pavisam īsu brīdi (pusminūti, minūti) apcepam saulespuķu un sezama sēklas. Mērķis nav apcept, bet lai atraisās sēklu garša un aromāts. Tad liekam uz šķīvja atdzist.

3. Tanī pat sausajā pannā apcepam nedaudz auzu pārslas. Apmēram minūti. Tikai tā, lai pavisam mazliet. Tad pievienojam 1-3 tējkarotes medus. Kārtīgi izmaisām, lai medus izmaisījies ar visām pārslām. Un liekam uz škīvja atdzist. Visu liekam dzist uz šķīvjiem, lai neturpina cepties un degt uz karstās pannas. Domāju, ka medus vietā var likt arī kādu sīrupu vai ievārījumu. Tas eksperimentatoriem. Bet medus, protams, ir visveselīgākais un organismam visnoderīgākais.

4. Tagad atliek tikai visu sajaukt kopā – auzas, dzērvenes, sēkliņas, ābolus, bietes, burkānus. Viss.

Pasniedz ar pienu (piens kļūs skaisti rozā) vai ar bezpiedevu jogurtu.

Lai Jums labi garšo!

Musli-1Musli

Šis ieraksts tika publicēts Brokastis ar birkām , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s