Sklandrauši

Sklandrausi-4Es ļoti sen jau gatavojos izcept sklandraušus. Tāpēc, ka es esmu no tiem, kam garšo un pat ļoti garšo. Rudzu milti arī man bija krājumos. Bet vienmēr gadījās kaut kas cits. Pasaulē tiešām ir tik daudz dažādu ēdienu, tik daudz recepšu, ka visu vienas dzīves laikā es diez vai paspēšu izmēģināt. Bet beidzot, sakarā ar to, ka Sklandrausis ieguvis goda titulu “Garantēta tradicionāla īpatnība“, es izcepu. Ja godīgi, ļoti vienkārši, diezgan ātri un mīkla ļoti labi mīcās un nelīp pie rokām. Vismaz man kaut kā tā ļoti labi sanāca (mēdz būt visādi).

Jums vajadzēs:

– rudzu miltus (1-2 glāzes)

– sviestu (1/3 – 1/5 paciņu)

– sāli

– cukuru

– saldo krējumu

– 1 olu

– nedaudz vaniļas cukuru

– pāris kartupeļus

– burkānus

Pagatavošana:

1. Uzvāriet kartupeļus un uzvāriet burkānus. Kartupeļus bez sāls sastampājiet kartupeļu putrā/biezenī. Atšķaidiet ar saldo krējumu tā, lai nav pārāk biezs (var arī ar pienu).

2. Samīciet mīklu. Siltā ūdenī (apmēram 1 glāze) izšķīdiniet škipsniņu sāls,  1 – 3 tējkarotes cukura un sviestu. Pieberiet miltus un labi samīciet. Tā, lai nelīp pie rokām.

3. Vārītos burkānus sarīvējiet, pievienojiet vaniļas cukuru, parasto cukuru 3 – 6 tējkarotes un nedaudz uzputotu saldo krējumu un olu. Visu labi samaisiet. Šai masai arī jābūt ne biezai, bet nedaudz šķidrai.

4. Izrullējiet mīklu. Var rullēt uz cepampapīra, tad noteikti nekur nelīp klāt. Ar glāzi izspiediet aplīšus, ar rokām saceliet uz augšu maliņas. Tad pildiet ar nedaudz kartupeļiem, līdz malām ar burkāniem un lieciet uzkarsētā cepeškrāsnī cepties 15 – 25 minūtes.

Ļoti vienkārši, ļoti latviski un ļoti garšīgi. Lai jums labi garšo!

Sklandrausi-1Sklandrausi-2Sklandrausi-3Sklandrausi-5

Šis ieraksts tika publicēts Bez gaļas, Deserti, Latviešu virtuve, Maize ar birkām , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

2 Responses to Sklandrauši

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s