ODŽAHURI – cūkgaļas sautējums gruzīnu gaumē

Gruzinu sautejums-3Odžahuri ir brīnumjauks un loti viegli pagatavojams gruzīnu ēdiens. To gatavo vienkārši uz pannas. Odžahuri nozīmē – ģimenes. Tātad, gatavojieties mīlīgām ģimenes pusdienām vai vakariņām. Ja kāds zina smukulīti Tinu Kandelaki, tad šī ir viņas recepte. Viņai Krievijā pieder restorāns, pati, protams, ir gruzīniete. Bet zināmāka viņa ir kā TV raidījumu vadītāja. Lai kāda būtu viņas biogrāfija, ēdiens tiešām ir burvīgs. Bet to jau viegli būs nojaust vien izlasot sastāvdaļas. Kas man liekas tipiski gruzīnu virtuvei, ka viņi lieto ļoti daudz zaļumus pie visiem ēdieniem, pat pie omletēm. Bet mani tas pilnībā apmierina. Man garšo. Gan zaļumi, gan tomāti. Tikai ir viena lieta. Es zinu, ka gruzīni visu ēd ar kinzu. To man teica mani gruzīnu radinieki nevis es izlasīju kādā žurnālā. Bet man kinza negaršo, ja ir daudz. Tāpēc es šoreiz bez kinzas. Bet cerams, ka tāpēc šis Odžahuri nekļūs mazāk gruzīnisks.

Jums vajadzēs:

Gruzinu sautejums-1– cūkgaļu

– kartupeļus

– tomātus

– sīpolus

– zaļumus (dilles, pētersīļus, baziliku, kinzu)

– cepameļļu

svanetijas sāli (uzklikšķiniet, lai apskatītu recepti)

Pagatavošana:

1. Sagrieziet gaļu gabaliņos, apkaisiet ar svanetijas sāli un atstājiet savilkties minūtes 20.

2. Pa to laiku nomizojiet kartupeļus, sagrieziet kubiņos un apcepiet uz pannas pusgatavus. Lai smuki zeltaini apcepas no ārpuses, un tad ņemiet nost no uguns. Apmēram 10 minūtes.

3. Pannā (var tanī pašā kur cepāt kartupeļus) lieciet cepties gaļu un sīpolus. Man bija puravs, kas ir sīpola radinieks, tāpēc cepu kopā gaļu, sīpolu un puravu. Cepiet gaļu kamēr pa pusei gatava. Arī apmēram 10 minūtes.

Gruzinu sautejums-24. Tad lieciet klāt pusceptos kartupeļus un tomātus. Ja izskatās, ka par sausu, pielejiet nedaudz ūdens, lai nedeg klāt pie pannas, bet lai sautējas. Zem vāka pasautējiet vēl kādas 10 minūtes. Pēc garšas pievienojiet vēl svanetijas sāli.

Pasniedzot pārkaisiet ar svaigiem zaļumiem!

Lai jums labi garšo!

Gruzinu sautejums-4

Šis ieraksts tika publicēts Cūkgaļa, Gruzīnu virtuve, Pamatēdieni ar birkām , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s