Svanetijas sāls (gruzīnu garšvielu maisījums)

Gruzinu saals-1Man nav ne jausmas kā šo nosaukt latviski. Varbūt ir kāds nosaukums, tikai es to nezinu. Slavenākais gruzīnu garšvielu maisījums saucas “hmeļi suneļi”, bet šis ir pavisam kas cits. Krieviski saucas “svanskaja soļ – сванская соль“. (Viss, paldies Baibai Plepei, tagad jau zinu, ka latviski to sauc – Svanetijas sāls) Un to izmanto dažādu gruzīnu ēdienu gatavošanai – liek klāt sautējumiem, zupām, marinādēm, gaļas, zivju ēdieniem, mērcēm u.t.t. Tā kā man pēc plāna ir gruzīnu maltīte padomā, tad sāku ar garšvielu maisījuma pagatavošanu. Piedodiet, gruzīni, es mazliet nobīdījos no 100% pareizās receptes. Bet tikai mazliet. Un šeit es uzrakstīšu īsto recepti. Un tad pēc savām iespējām variet paimprovizēt. Proporcijas norādītas uz kilogramu sāls. Proporcijas es uzrakstīšu, lai skaidrs, ko vairāk, ko mazāk.

Jums vajadzēs:

– 1 kg sāls

– 1 glāzi “ucho suneļi”. Man ir bez šī burvīgā ucho suneļi. Bet man izdevās noskaidrot, ka tā ir zilā sierāboliņa garšviela – izkaltēti un samalti jaunie dzinumi, pirms ziedēšanas.

– pusglāzi sarkano piparu. Es neiesaku pusglāzi aso čili piparu. Es sadalīju – lielākā daļa sarkano maigo piparu un apmēram tējkarote čili pulvera.

– pusglāzi kinzas jeb koriandra sēklu

– pusglāzi diļļu sēklu

– ceturtdaļglāzi ķimeņu

– pusglāzi safrāna (bet ne dārgā krokusu safrāna – imeretijas safrāna – to izgatavo no kaltētām samteņu ziedlapiņām). Man diemžēl tāds nebija krājumos, bet vismaz uzzināju ko jaunu. Pirmajā reizē izmantoju safrāna pulveri, kas man no Turcijas atvests.

– 250 g ķiploka.

Ziemas sāli var taisīt bez ķiplokiem. Ir ziemas sāls un vasaras sāls. Vasaras sāls jātaisa ar ķiplokiem. Ziemas var taisīt bez. Bet es uztaisīju vasaras versiju.

Būtībā viss. Viss šis ir jāsajauc piestā. Es ieteiktu samalt kafijas dzirnaviņās, jo man rokās nav spēka, lai visu kārtīgi saberztu un sasmalcinātu piestā. Izņemot, ka man kafijas dzirnaviņu arī nav. Tāpēc beigās viss nav līdz galam pavisam smalks, bet ir labi tāpat. Un smaržīgi un garšīgi.

Šāds garšvielu maisījums radies, jo senos laikos Gruzijas kalnos sāls bija deficīts. Un šādā veidā sajaucot to kopā ar viegli pieejamām garšvielām, sāls tika pagarināts. Tā bija sākotnējā ideja. Bet pēc tam šis gruzīnu sāls tika iemīļots garšas un aromāta dēļ.

Tagad man ir vesela burciņa un es izmantoju to dažādu ēdienu gatavošanai un kaisu uz tomātiem. Manā mājā ir ienākusi gruzīnu virtuve un ir sākušās gruzīnu dienas. Drīz būs gruzīnu gaļas receptes.

Gruzinu saals-2

Šis ieraksts tika publicēts Garšvielas, Gruzīnu virtuve ar birkām . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

5 Responses to Svanetijas sāls (gruzīnu garšvielu maisījums)

  1. Atpakaļ ziņojums: ODŽAHURI – cūkgaļas sautējums gruzīnu gaumē | Kristīnes garšīgo ēdienu receptes

  2. Anonīms saka:

    Fantastiski! PALDIES!!!!

  3. Anonīms saka:

    es vēlēos autat kur var rīga nopirkt so imertijas safranu?

  4. Atpakaļ ziņojums: Vista gruzīnu gaumē – Čkmeruli | Kristīnes garšīgo ēdienu receptes

  5. Atpakaļ ziņojums: Cūkgaļas cepetis ar dārzeņiem un plūmju mērci | Kristīnes garšīgo ēdienu receptes

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s