Lēcu zupa ar cīsiņiem

Lecu zupa-3Laimīgi tie, kam mājās krāsnis. Mēs ar savu nepieslēgto centrālapkuri esam pārsaluši līdz nejēdzībai. Sildāmies jau visādos veidos, ko tik var izdomāt. Skraidām pa trepēm augšā lejā,  ejam pastaigā uz tirdzniecības centriem, ņemam klēpī klēpja datorus un kaķi vienlaicīgi. Starp citu, no kaķa nemaz tik viegli nevar tikt vaļā, jo kaķim arī salst, un viņš, taisnību sakot, nemaz nav jāņem klēpī. Viņš pats ielien ar varu. Bet ļoti labs variants sasildīties ir ēst zupu. Siltu zupu, garšīgu zupu. Un, kad vārīsiet zupu, viennozīmīgi arī virtuve uzsils. Es vienā franču bestsellerā izlasīju, ka dēļ cīsiņiem šo zupu var viegli iemānīt bērniem. Jo bērni bieži vien neko neēd, izņemot cīsiņus. Ja jums nav jāmanipulē ar cīsiņu palīdzību, tad cīsiņu vietā droši var izmantot žāvētas desiņas vai žāvētu gaļu. Man bija tieši interesanti uzvārīt zupu ar cīsiņiem, jo es ar cīsiņiem nebiju nekad ēdusi. Un – nav slikti. Nopietni. Bet tiešām tad arī iesaku izmantot sviestu, kā receptē norādīts, jo sviests piešķir ļoti labu īpašu garšu. Jā, franču recepte. Kā tad bez sviesta? Bet recepte skaitās visai diētiska, ja kas. Nebaidieties no sviesta.

Jums vajadzēs:

Lecu zupa-1– lēcas

– puravu

– burkānu

– selerijas sakni

– sīpolu

– 1- 2 ķiploka daiviņas

– cīsiņus

– 1-2 ēdamkarotes miltu

– sviestu

– 1-2 lauru lapas

– sāli, piparus pēc garšas

Pagatavošana:

Skatieties kādas jums ir lēcas. Manām uz paciņas bija rakstīts, ka jāvāra 10 minūtes. Ja jums ir ilgi vārāmās lēcas, tad lieciet vārīties lēcas uzreiz sākumā kopā ar dārzeņiem. Ja ātri vārāmās, tad var tā kā būs aprakstīts.

1. Ielejiet katlā ūdeni, lieciet vārīties. Pievienojiet lauru lapas, veselu nomizotu sīpolu (ja patīk vārīts sīpols, variet pievienot smalki sagrieztu; bet es lieku veselu, lai atdod savu garšu un vārīšanās beigās, es viņu izņemu ārā), ķiploka daiviņu.

2. Nomizojiet burkānu, sagrieziet gabaliņos, lieciet katlā. Nomizojiet pusi selerijas saknes, sagrieziet gabaliņos, lieciet katlā. Sagrieziet purava balto daļu aplīšos vai pusaplīšos un lieciet katlā. Kad viss sāk vārīties, nogrieziet mazu liesmiņu un atstājiet uz pusstundu. (Pa šo laiku variet noskatīties Internu sēriju vai Ugunsgrēku un paralēli tam pie TV pavingrot).

3. Pēc pusstundas pievienojiet lēcas. Vāriet visu vēl kādu laiciņu – tās noteiktās 10 minūtes vai nedaudz vairāk. Tad sviestā apcepiet pāris karotes miltu, pievienojiet zupai, uztumējiet. Pievienojiet sāli pēc garšas, piparus.

4. Sviestā apcepiet cīsiņus un pievienojiet zupai kopā ar visu izkausēto sviestu no pannas. Ļaujiet zupai nedaudz iestāvēties – kādas 20 minūtes un pasniedziet. Pasniedzot variet pārkaisīt ar puravu zaļumiem vai pētersīļiem.

Lai Jums labi garšo!

Lecu zupa-2

Šis ieraksts tika publicēts Franču virtuve, Zupas ar birkām , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

1 Response to Lēcu zupa ar cīsiņiem

  1. deiliko2 saka:

    Lēcu vietā var izmantot dzeltenos zirņus. Tad tos jāliek vārīties uzreiz pašā sākumā kopā ar dārzeņiem. Šīs lēcas tāpat kā zirņi stāvot aug. Nākamajā dienā zupa jau ir krietni biezāka nekā pirmajā.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s