Ķiploku grauzdiņi ar sieru

Grauzdini-1Vecie labie ķiploku grauzdiņi. Tik sen nebija ēsti. Tik labi garšo kopā ar alu. Lai pagatavotu izcilus grauzdiņus nav nekā labāka par ķieģelīti. Un tad atliek tikai sagriezt kā vēlaties. Man te eksperimentālā kārtā ir sacepti grauzdiņi bez garoziņām un atsevišķi saceptas arī maizes garoziņas. Man ne mirkli neienāca prātā, ka maizes garoziņas būtu jāmet ārā. Vēl viens papildus variants, ja nav mājdzīvnieku, kas apēd, var izbarot putniem. Bet ļoti garšo arī saceptas. Un es pat nezinu kas labāks. Plānās garoziņas ir kraukšķīgākas un trauslākas. Tā ka, ja gribat trauslus un kraukšķīgus grauzdiņus, variet visu maizes šķēli sagriezt plānās strēmelītēs.

1. Apcepiet uz pannas eļļā rupjmaizes šķēles vai strēmelītes, lai ir zeltainas un kraukšķīgas. Pa to pašu laiku, kamēr cepas maize, uzsildiet plīti. Sasmalciniet ķiplokus un sarīvējiet sieru.

2. Lieciet grauzdiņus uz cepamplāts. Pārkaisiet ar sāli, sasmalcinātiem ķiplokiem un sarīvētu sieru. Var zaļumus. Ar ķiplokiem vienmēr ļoti labi iet sasmalcināti pētersīļi. Man šoreiz nav. Bet uz garoziņām es uzbēru kaltētu baziliku. Garšo ļoti labi. Varēju izmantot uz visiem grauzdiņiem.

3. Lieciet plītī uz minūtēm 5 – kamēr izkūst siers. Viss. Ļoti garšīgi! Tipiska latviešu alus uzkoda. Lai jums labi garšo!

Grauzdini-3Grauzdini-4Grauzdini-5Grauzdini-6Grauzdini-2

Šis ieraksts tika publicēts Bez gaļas, Latviešu virtuve, Maize, Uzkodas ar birkām , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s