Ledus kafija ar saldējumu un putukrējumu

Kaf-14Es zinu, ka var kopā jaukt saldējumu un putukrējumu. Bet nē, šoreiz man ir atsevišķi. Divi dažādi varianti. Ar putukrējumu – itāļu klasika, ar saldējumu – latviešu klasika. Jā, vai kāds vēl atceras, ka tā ir latviešu tradīcija – dzert kafiju ar saldējumu? Uzreiz pirmdienas rītam parādās cita nozīme un ir prieks mosties. Lai pagatavotu ledus kafiju, ir vajadzīgs laiks, jo to ir pakāpeniski jāsasaldē ledus kristālos. Bet tieši kā reiz svētdienas vakarā var sagatavot pirmdienas rītam. Vai arī var pacensties kādai svinīgai pasēdēšanai. Jo izskatās bezgala grezni un garšo burvīgi. Abi varianti labi. Katrs var izvēlēties savai gaumei atbilstošāko, vai var variēt, vai vēl labāk – abus! Starp citu, lūdzu jums – itāļu putukrējuma variants itāļu valodā saucas Granita di caffe con panna. Un laimīgi visi kafijmīļi, kas dzīvo Purvciemā. Es jau nesen minēju, ka iedraudzējos ar Kafijas Draugu (www.kafijasdraugs.lv), un viņiem Purvciemā mēbeļu salona Kate 2. stāvā ir kafijas veikals ar superīgāko un visdažādāko kafiju. Tur ir viss, kas mājas lapā. (nu, un tiem, kas ne Purvciemā, pieved klāt, ja kas)

Jums vajadzēs:

– espresso vai mokka kafiju

– cukuru

– saldo krējumu

– pūdercukuru

– kakao vai šokolādes pulveri

– balto saldējumu

– šokolādes mērci

– 1 ēdamkaroti balzāma vai kafijas liķiera (pēc vēlēšanās)

Jūs saprotiet – kafiju vajadzēs jebkurā gadījumā. Bet, ja taisīsiet ar putukrējumu, tad vajadzēs tikai putukrējumu + pūdercukuru + kakao pulveri, ja taisīsiet ar saldējumu, tad vajadzēs tikai saldējumu un šokolādes mērci.

Pagatavošana:

1. Uzvāriet kafiju.

2. Ielejiet lēzenā traukā, izšķīdiniet cukuru, atdzesējiet.

3. Lieciet saldētavā un laiku pa laikam ik pēc 15 minūtēm vidēji, ņemiet ārā un izveidojošos plāno ledus kārtiņu sabīdiet kopā ar dakšiņu vai karoti. Dariet to tik ilgi, kamēr visa kafija sasalusi ledus kristālos. Patiesībā tas ir ļoti vienkārši. Tikai vajadzīgs laiks.

4. Ja ar putukrējumu: saldajam krējumam pievienojiet pūdercukuru un sakuliet stingrās putās.

5. Kārtojiet glāzēs apakšā nedaudz saldējuma vai putukrējuma, kafijas kristāli. Ja gribat, variet uzliet 1 ēdamkaroti kafijas liķiera vai balzāma. Būs vēl jaukāks pirmdienas rīts. Ar svētku garšu (jo, loģiski, ka jūs no tik maz neapreibsiet, tikai garša). Un pa virsu atkal putukrējums vai saldējums + šokolāde.

Lai jums labi garšo!!!

Kaf-1Kaf-2Kaf-3Kaf-4Kaf-5Kaf-6Kaf-8Kaf-9Kaf-11Kaf-13

Šis ieraksts tika publicēts Brokastis, Deserti, Dzērieni un kokteiļi, Itāļu virtuve ar birkām , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s