Plāceņi jeb baltmaize jeb fokača

Fokaca-3Ja brīvdienā pēc pamošanās atklājas, ka mājās nav maizes, tad nekas cits neatliek, kā maizi izcept (jo uz veikalu tak iet slinkums). Labi jau labi. Patiesībā, ja nav slinkums cept maizi, tad svaiga pašcepta maize ir kaut kas neaprakstāmi burvīgs. Pirmkārt, visa māja smaržo pēc ceptas maizes. Un, otrkārt, jūs paši ziniet, kā garšo svaigi cepta silta maize. Kaut gan – mani šoreiz tiešām pamudināja tas, ka mājās nav maizes. Nu, un no tā var secināt, ka izcept šīs fokačas (itāļu versija, un, ja kas, itāļu recepte) jeb plācenīšus ir ļoti viegli. Ja jau man likās vieglāk izcept maizi nekā kāpt lejā no 5. stāva un iet uz veikalu. Viss kas vajadzīgs ir milti, raugs un cepeškrāsns.

Jums vajadzēs:

– ceturtdaļpaciņu rauga – pusi no puses (vai bišķi mazāk)

– 2 glāzes miltu (apmēram; glāze 200 g)

– 1-3 tējkarotes cukura (ja ir, tad var Dansukera dzidro sīrupu izmantot)

– olīveļļu

– sāli

– oregāno vai kādu citu garšvielu (var arī bez oregāno vai jebkā cita iztikt)

Pagatavošana:

1. Atdzīviniet raugu. Ielieciet mazliet mazāk kā ceturtdaļpaciņu rauga krūzītē. Ja paciņas ir dažādas, tad tas ir apmēram kā 1 tējkarotīte ar kaudzi. Uzberiet cukuru vai uzlejiet sīrupu, uzlejiet mazliet silta ūdens – tā, lai knapi pārsedz raugu un atstājiet uz mirkli – apmēram 10 minūtes.

2. Kad redzēsiet, ka kruzītē raugs ir sācis burbuļot un augt – kļuvis jau pavisam savādāks un atgādina putas, tad Lielā bļodā ieberiet miltus, izveidojiet iedobi, tur ielejiet raugu un sāciet visu mīcīt kopā. Vienlaikus pa bišķiņam pielejiet klāt ūdeni. Sāciet ar pusglāzi, pēc tam, ja nepieciešams vēl pusglāzi. Vienkārši mīcīšanas procesā jūs redzēsiet pēc kā tas viss izskatās un kā mīcās kopā. Laba mīkla labi turās kopā, nav šķidra, ir mīksta un nelīp pie rokām. Ja jums gadās pārspīlēt ar ūdeni un ir par šķidru, pieberiet vēl miltus. Nu, un katrā ziņā kārtīgi to visu samīciet, mīciet apmēram minūtes 10, vai vismaz 5. Izveidojiet no mīklas bumbu un atstājiet uzrūgt. Apmēram pusstundu.

3. Kad mīklas apjoms dubultojies, vēlreiz izmīciet un ņemiet ar rokām pa mazam gabaliņam un ar pirkstiem izveidojiet plācenīšu formas. Lieciet uz cepamās plāts un ar pirkstiem nedaudz vēl izspaidiet. Tad pārlejiet ar olīveļļu, pārkaisiet ar rupjo sāli un, ja gribiet, pārkaisiet ar oregāno vai nedaudz timiānu vai rozmarīnu. Var atstāt bez garšvielām. Un, kamēr karst krāsns, paturiet vēl kādas 10 minūtes. Plācenīši vēlreiz uzrūgs un pacelsies.

Fokaca-1Fokaca-24. Cepiet uzkarsētā krāsnī kamēr kļūst zeltaini. Apmēram 15 – 20 minūtes. Laiku pa laikam paskatieties. Katra plīts ir savādāka. Kad izskatās labi, ņemiet ārā un ēdiet.

5. Ja vēlaties, šo var padarīt vēl labāku. Pirms cepšanās beigām vai arī, kad jau gatavs, var uzbērt rīvētu sieru un izkausēt. Var uztaisīt mini picas – uzlikt uz plācenīšiem tomātus, baziliku un mocarellas sieru vai desu, sēnes, ķilavas. Kā picai. Tomātu pastu, baziliku, sieru. Jebko, ko jums saka priekšā fantāzija. Lai jums labi garšo!

Fokaca-4

Šis ieraksts tika publicēts Itāļu virtuve, Latviešu virtuve, Maize, Sviestmaizes ar birkām , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s