Ķilavas

KilavasKā uzlabot olīvas mēs jau zinām (parastas olīvas pārkaisām ar timiānu vai citu garšvielu un pārlejam ar labu olīveļļu).

Tagad kārta ķilavām. Daži ķilavas glamūrīgi sauc par Baltijas anšoviem. Līdzīgi jau ir un gandrīz viens un tas pats. Tikai anšovi dzīvo Vidusjūrā, bet brētliņas, no kā taisa ķilavas – Baltijas jūrā. Bet arī mūsu delikatesi – ķilavas var mazliet uzlabot un padarīt smalkākas vai vismaz greznākas. Ņemam parastas ķilavas, nolejam eļļu. Es neko nesaku, bet mēs nezinām kādā eļļā viņas tur. Uzsvars uz nezinām (varbūt ļoti labā, bet mēs to nezinām un diez vai). Tātad savām ķilavām mēs varam pārkaisīt sagrieztus ķiplociņus, nedaudz pētersīļa un pārliet ar labu extra virgin olīveļļu. Uzreiz cits skats. Plus vēl bonusi – ķiploks ļoti veselīgs, olīveļļa ļoti veselīga. Es jau esmu teikusi, ka vienā TV raidījumā par Krētas salu nemitīgi tika atkārtots, ka krētieši dzīvo līdz simts gadiem, jo katru dienu apēd ļoti daudz olīveļļas. Man pat likās dīvaini, ka tā var par eļļu pateikt – apēd eļļu. Kaut gan tā jau arī patiesībā ir. Lai vai kā…

Labu apetīti un lai jums labi garšo!

Kilavas-2

Šis ieraksts tika publicēts Bez gaļas, Latviešu virtuve, Uzkodas, Zivis ar birkām , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

2 Responses to Ķilavas

  1. Kristīne saka:

    Vienā no “Gandrīz ideālas vakariņas” raidījumiem viens riteņbraucējs, kurš dzīvo Itālijā minēja (bez visa tā ko tu minēji), ka olīveļļa pat palīdzot sadedzināt taukus.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s