Makaroni ar kabačiem un tomātiem

 

Makaroni-kabaci-3Kuram ir pilns dārzs ar kabačiem? Man nē. Atzīstos. Bet man ir tirgus un visi tuvākie lielveikali pilni ar kabačiem. Vēl joprojām mums ir kabaču laiks. Un, kad ir izmēģināti visi klasiskie ēdieni – kabaču karbonādes, kabaču pankūkas un kabači pildīti ar malto gaļu, var pamēģināt kaut ko neierastāku – makaronus ar kabačiem. Garšo absolūti lieliski. Ar noteikumu, ka jums vispār garšo kabači, tomāti ķiploki. Pagatavot ļoti vienkārši, diezgan ātri (apmēram 20 minūtes). Nu jā. Vienīgais mīnuss, ka grūti atturēties no papildporcijas. Bet ne vienmēr sevi jātur kādos noteiktos rāmjos. Ja ļoti gribas, tad drīkst.

Jums vajadzēs:

Makaroni-kabaci-1

– makaronus (man vienmēr patīk fusilli jeb spirāles, bet jūs variet ņemt jebkurus, kaut vai spagetti)

– kabaci

– tomātus

– dažas ķiploka daiviņas

– rozmarīnu (var aizstāt ar timiānu, oregāno vai citiem zaļumiem, kaut vai pētersīļiem)

– baziliku

– sieru (es vienmēr izmantoju vietējo puscieto, bet,  ja jums labāk patīk cietais, ņemiet parmezānu, monterigo vai Ievas sieru)

– sāli, piparus

Pagatavošana:

1. Uzlieciet vārīties nedaudz sālītu ūdeni priekš makaroniem. Kad ūdens uzvarās, lieciet iekšā makaronus un vāriet tik minūtes, cik norādīts uz paciņas. Kad paiet noteiktais laiks, nolejiet ūdeni. Bet nelejiet ūdeni ārā prom izlietnē, bet nolejiet citā traukā. Vēlāk vēl noderēs.

2. Pavisam īsu brīdi eļļā apcepiet rozmarīnu un ķiplokus. Tā lai nesadeg. Pusminūti apmēram. Pievienojiet sagrieztus kabačus, tomātus, sāli, piparus. Apcepiet uz straujas uguns visu, tad nogrieziet mazu liesmu, uzlieciet vāku un sautējiet, kamēr dārzeņi gatavi – apmēram minūtes 10 – 15. Ja sāk iztvaikot dārzeņu ūdens un paliek par sausu, pielejiet nolieto makaronu ūdeni.

3. Kad dārzeņi gatavi, pievienojiet gatavos makaronus. Labi izmaisiet, pievienojiet baziliku un atstājiet uz minūtēm 10 savilkties. Arī tagad, ja liekas tas viss par sausu, pievienojiet nedaudz makaronu ūdeni.

4. Pasniedzot uzrīvējiet sieru.

Gatavs! Lai jums labi garšo!

Makaroni-kabaci-2Makaroni-kabaci-4Makaroni-kabaci-5

Šis ieraksts tika publicēts Bez gaļas, Makaroni, Pamatēdieni ar birkām , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s