Cepumu – šokolādes kūciņas

Cepumu-sokolades bumbasEs nezinu īsti kā šo nosaukt, lai labi skan. Varētu sarīkot ideju konkursu. Bet fakts ir tāds, ka šis deserts – cepumu šokolādes bumbiņas – ir ļoti viegli pagatavojams un ļoti garšīgs arī pie reizes. Ja nav laika un vēlēšanās ilgi un mokoši ar kaut ko noņemties, tad 10 minūšu laikā var uztaisīt šo un pasniegt. Un jūs jau ziniet – jo smalkāk pasniegsiet, jo smalkāks arī šķitīs ēdiens. Te var izvērsties ar idejām. Uz katras bumbiņas var uzlikt kādu pistācijas gabaliņu vai zemenes šķēlīti, vai jāņogu. Visu, kas pēc garšas iet klāt.

Pamata sastāvdaļas ir: sablenderēti cepumi + izkausēta šokolāde. Ar šo būtībā var arī pietikt. Bet var variēt. Man šoreiz cepumiem un šokolādei klāt vēl ir aprikožu džems, kas bija aizķēries ledusskapī.

Ja sajaucot masu, tā liekas nedaudz par šķidru, lai no viņas varētu izveidot bumbiņas, ielieciet ledusskapī nedaudz atdzist un mēģiniet tad. Pēc tam, kad bumbiņas gatavas, ielieciet vēlreiz ledusskapī atdzist, lai labāk tur formu. Un tad var arī apviļāt sasmalcinātajos cepumos, lai dekoratīvāk.

Bet, ja ļauj vaļu fantāzijai, tad, pirmkārt, jau pašai pamatmasai var piejaukt sasmalcinātus riekstus, mandeles vai kokosrieksta skaidiņas. Un tieši tāpat bumbiņas var apviļāt pēc tam sasmalcinātos riekstos vai kokosriekstu skaidiņās. Vai arī riekstu un cepumu maisījumā. Un, ja mājās ir dekoratīvās krāsainās konditorejas bumbiņas, tad jau vispār sanāk īsta varavīksne.

Lai jums labi garšo un lai mums salda dzīve!!!

Šis ieraksts tika publicēts Deserti ar birkām , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

2 Responses to Cepumu – šokolādes kūciņas

  1. Elina saka:

    Man jautaajums, vai tai ir jabut obligaati izkauseetai shokolaadei? Jo cik daudz no vienas taafeliites iznaak taadu bumbinju? Maz? Vai var ar kakao puuderi…u.tml.?
    Paldies.

    • deiliko2 saka:

      Ar kakao var paeksperimentēt. Bet jābūt kaut kam tādam, kas padara masu mīstu un veidojamu (ievārījums, piemēram). Ja būs sauss kakao + sausi cepumi, tad to varēs ēst ar karotēm no deserta trauciņa, bet būs par sausu, tāpēc labāk kausēta šokolāde. Es taisīju ar šokolādes mērci. Daudzums būs atkarīgs ne tikai no šokolādes daudzuma, bet arī no cepumu daudzuma un no bumbiņu lieluma. Domāju, ka no 1 tāfelītes + 1 paciņas var sanākt – nuuu, kādas 30 bumbiņas apmēram.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s