Pildīti kabači ar malto gaļu

Pilditi kabaci-3Pildīti kabači ir viens no klasiskākajiem kabaču laika ēdieniem. Kas mums ir tāds, ko visi zinām? Ceptas kabaču šķēlītes. Ceptas kabaču šķēlītes apviļātas miltos un olā, kabaču pankūkas un pildīti kabači. Man padomā ir vēl šis tas. Bet sākam ar klasiku. Vienkārši, garšīgi un ar gaļu. Tātad pretendē arī uz sātīgi. Uzreiz varu pateikt, ka tā kā kabačiem ir diezgan neitrāla garša, tad pildījumu var taisīt diezgan pikantu. Un pievienot var visu, kas ir mājās. Te nav noteikts, ka obligāti jābūt tādām vai šādām garšvielām. Kas ir to izmantojiet. Bet pamatā –

Jums vakadzēs:

– kabaci

– malto gaļu

– garšvielas (sāli, svaigi maltus melnos piparus, sīpolu, ķiploku, paprikas pulveri, čili pulveri vai piparu, vai adžiku, majorānu, timiānu, kuminu, maltu koriandru, tomātus vai tomātu pastu, vai tomātus savā sulā, sasmalcinātus zaļumus – pētersīļus, dilles, seleriju) – jebko no tā, kas jums ir vai šķiet patīkams un viegli pieejams.

– rīvētu sieru – var parmezānu, var mocarellu, var Holandes vai Krievijas vai jebkuru citu, kas kūst.

Pagatavošana

1. Apcepiet pannā malto gaļu ar garšvielām. Ja izmantosiet sīpolus, tad sākumā apcepiet sīpolus, kamēr paliek zeltaini, tad pievienojiet gaļu, garšvielas un tomātus.

2. Sagrieziet biezās ripās kabaci, izgrieziet sēklas, tā lai izveidojas caurums. Sanāk tādi kabaču gredzeni. Es ieteiktu uz pannas apcept no abām pusēm, lai zeltains (attēlā nav apcepts).

3. Tad lieciet uz cepamplāts uz cepampapīra. Pildiet vidiņus ar maltās gaļas maisījumu un lieciet cepeškrāsnī cepties uz aptuveni 30 minūtēm. Atkarībā kāda jums cepeškrāns. Tā kā gaļa ir jau praktiski gatava, tad jācep kamēr kabači gatavi. To var pārbaudīt iedurot ar dakšiņu vai nazīti – vai mīksti vai vēl cieti.

4. Kad kabaži gatavi, pārkaisiet pāri sieru, lieciet atpakaļ krāsnī un pacepiet kamēr siers izkūst.

5. Pasniedzot pārkaisiet ar zaļumiem vai čili piparu pārslām, lai piešķirtu nedaudz košuma.

Lai jums labi garšo!!!

Pilditi kabaci-1Pilditi kabaci-2

Šis ieraksts tika publicēts Cūkgaļa, Dārzeņu ēdieni, Latviešu virtuve ar birkām , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s