“Chorizos a la sidra” jeb desiņas ābolu vīnā

Desas abolu vinaNu, beidzot pati mājās izmēģināju pagatavot desu uzkodu, ko iemācījos pie Spānijas vēstnieces Konsuelas Femenijas. “Chorizos a la sidra” ir viena no iecienītākajām spāņu uzkodām, ko pasniedz draugu saietos ar labu maizi. Latviski tas sauktos “desas sidrā”. Bet bija viena problēma. Spāņi savas desas, kuras var būt gan asas, gan mazāk asas – jebkādas, sutina dabīgā sidrā bez gāzes. Bet kur es Rīgā, lai atrodu tādu sidru? Latvija nav sidra zeme. Tā limonāde, ko pārdod lielveikalos neskaitās, jo nav dabīga, ir saldināta un gāzēta. Es tagad zinu, ka Latvijā ir arī ražotāji, kas gatavo ļoti labu dabīgu sidru. Piemēram, Abavas vīna darītavā. Bet arī tas ir gāzēts. Ļoti garšīgs dzeršanai, ja atvēsināts. Un starp citu, varētu arī izmēģināt šo desu gatavošanai. Tas nekas, ka gāzēts. Bet savā pirmajā mēģinājumā, es izmantoju Latvijā ražotu ābolu vīnu. Ābolu vīni atšķirībā no sidra, mums ir daudz pieejamāki. Rezultāts fantastisks. Labāks, nekā es biju iedomājusies. Šādi sutinātas desas ābolu vīnā ļoti labi garšo bez jebkādas papildus mērces. Kā mēs parasti ēdam desas? Ar kečupu. Labākajā gadījumā ar sinepēm, mārrutkiem. Bet desas vīnā ēdam bez papildus piedevām. Ļoti garšīgas!

Jums vajadzēs: desas, ābolu vīnu un svaigu maizi.

Pagatavošana:

1. Sagrieziet desas mazos uzkodu gabaliņos vai uzreiz veikalā izvēlieties mazas desiņas. Apcepiet nedaudz uz pannas olīveļļā.

2. Pielejiet vīnu tā lai pārsedz desas vai līdz pusei. Strauji uzvāriet. Tad nogrieziet ļoti mazu liesmiņu un sautējiet desas vīnā zem vāka apmēram 15 – 20 minūtes.

Vīna vietā var izmantot ābolu sidru.

Pasniedzot pārlejiet ar to mērci, kas izveidojusies pannā (olīveļļa + desu tauciņi + vīns). Pasniedziet ar labu svaigu baltmaizi, ko ēdot var iemērkt desu mērcē. Nu, tas ir ļoti spāniski vai itāliski. Bet tā kā visi produkti vietējie, tad beigu beigās sanāk ļoooti latviski.

Lai jums labi garšo!!!

Čorizo sidrā

Čorizo sidrā pie Spānijas vēstnieces. Smalkās viesībās var servēt arī šādi – šņabja glāzītēs.

Šis ieraksts tika publicēts Latviešu virtuve, Spāņu virtuve, Uzkodas ar birkām . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s