Cukurs

 

IMG_6387Man beidzot sākusies salda dzīve. Bija jau arī pēdējais laiks. Jau jūlijs kā nekā. Bet nopietnāk runājot, man Dansukker uzdāvināja veselu grozu ar visdažādākajiem cukuriem. Man nebija ne jausmas, ka cukurs ir tiiiik dažāds. Brūnais, baltais, pūdercukurs – tas tā kā būtu skaidrs. Bet te izrādās, ka ir vēl neskaitāmi varianti. Tāpēc es Jums tūliņ aprakstīšu visu, kas man ir. Lai jūs arī ziniet. “Learn something new every day!” – katru dienu iemācies ko jaunu! Varbūt jūs jau visi dikti izglītoti un visu ziniet par šiem cukuriem. Bet, ja nu gadījumā esat palaiduši garām (tā pat kā es), tad jums varētu būt interesanti.

Ievārījuma cukurs ar pektīnu. Marmelādes cukurs ar pektīnu.

Ievārījuma cukurs ar pektīnu. Marmelādes cukurs ar pektīnu.

Ievārījuma cukurs ar pektīnu (liec uz 1/2 mazāk – tā rakstīts uz paciņas). Marmelādes cukurs ar pektīnu.

Ievārījumu un džemu pagatavošanai ar zemu cukura saturu. Pektīnu iegūst no augļiem, un tas nodrošina ievārījumam biezu konsistenci. Kālija sorbāts nodrošina ievārījuma uzglabāšanu, kas ir svarīgi, gatavojot ievārījumu ar zemu cukura saturu. Kālija sorbāts dabīgā veidā atrodams, piemēram, pīlādžogās.

Ievārījumam un džemam ar īstu ogu (starp citu, uz paciņas rakstīts “ogļu”. es patvaļīgi izlaboju, bet varbūt nevajadzēja???) un augļu garšu, biezu konsistenci un zemu cukura saturu. Nav piemērots ēdieniem vai dzērieniem, kam nav paredzēta ilgstoša uzglabāšana vai biezināšana, piemēram, sulām un kompotiem.

collage-5

Cukurniedru brūnais cukurs. Želejas cukurs. Pūdercukurs.

Cukurs “Demerara”. Īpašas kvalitātes brūns cukurs, izgatavots no cukurniedru cukura. Cukura nosaukums “Demerara” ir cēlies no vietas nosaukuma. Šī vieta atrodas Demeraras upes piekrastē, Gajanā, Dienvidamerikā, no kurienes arī tika uzsāktas pirmās cukurniedru cukura piegādes Eiropai.

Lieliski piemērots kefīra, augļu, mīklas izstrādājumu un karsto dzērienu saldināšanai. Izcels jūsu gatavoto ēdienu vai dzērienu garšu.

Želejas cukurs “Multi” (uz paciņas rakstīts, ka veģetārs, augu valsts produkts). Lieto Panna Cotta, piena desertiem, ogu želejām, kā arī konditorejas un gaļas ēdienu rotāšanai.

Pūdercukurs. Īpaši smalka maluma cukurs. Lieliski piemērots konditorejas izstrādājumu un citu saldo ēdienu pagatavošanai, dekorēšanai un glazēšanai. Produkts nesacietē.

Baltās cukura pērlītes. Vaniļas cukurs. Kanēļa cukurs.

Baltās cukura pērlītes. Vaniļas cukurs. Kanēļa cukurs.

Baltās cukura pērlītes. No baltā cukura izgatavoti pērļveidīgi cukura graudiņi, kas paredzēti maizes izstrādājumu un saldo ēdienu rotāšanai un saldināšanai.

Vaniļas cukurs ar īsto vaniļu, kam piemīt maiga garša un smarža. Mazie melnie punktiņi cukurā ir vaniļas orhidejas augļapvalka gabaliņi.

Kanēļa cukurs. Lieliski piemērots dažādu konditorejas izstrādājumu, desertu, pārslu saldināšanai un rotāšanai. Piešķir tiem lielisku garšu un aromātu.

collage-4

Farīna cukurs. Gaišais “Muscovado” cukurs. Tumšais “Muscovado” cukurs.

Farīna cukurs.Zeltaini brūns mitrs cukurs ar bagātīgu aromātu. Ideāli piemērots dažādu ēdienu un dzērienu pagatavošanai, izmantots kā garšviela. Piešķir tiem lielisku garšu un krāsu (cukurs + cukurniedru sīrups).

Gaišais “Muscovado” cukurs. Tumšais “Muscovado” cukurs. Zeltains vai tumši brūn, sīkkristālisks mitrs cukurs ar karameļu garšu, iegūts no Maurīcijas salā audzētām cukurniedrēm. Cukura īpašo aromātu ir veidojis salas unikālais klimats. Lai cukurs nezaudētu tam piemītošās unikālās garšas un smaržas īpašības, tā pārstrādes process ir samazināts līdz minimumam. Gaišais lieliski piemērots kā garšviela konditorejas izstrādājumu, dažādu mērču, zivju, sakņu ēdienu un marināžu pagatavošanai. Tumšais lieliski piemērots kā garšviela konditorejas izstrādājumu, dažādu desertu un dzērienu, kā arī pikanto mērču un marināžu pagatavošanai.

Zeltainais sīrups. Dzidrias sīrups. Tumšais sīrups. Cukurniedru sīrups.

Zeltainais sīrups. Dzidrias sīrups. Tumšais sīrups. Cukurniedru sīrups.

Zeltainais sīrups. Zeltainais cukura sīrups. Ideāli piemērots mīklas un desertu pagatavošanai un kā garšviela pie konditorejas izstrādājumiem, gaļas ēdieniem u.c.

Dzidrais sīrups. Dzidrais cukura sīrups ir lieliski piemērots konditorejas izstrādājumu (izņemot trauslo cepumu) pagatavošanai. Tas uzlabo garšu un rūgšanas procesu cepšanas laikā. Ar sīrupu gatavotie konditorejas izstrādājumi ilgāk saglabājas svaigi (mīksti un elastīgi). Sīrupam ir neitrāla garša, to var lietot arī parastā cukura vietā, kā piedevu ēdieniem u dzērieniem.

Tumšais sīrups. Tumšais cukura sīrups ir ideāli piemērots piparkūku mīklas pagatavošanai un kā garšviela pie desertiem, konditorejas izstrādājumiem, gaļas ēdieniem u.c.

Cukurniedru sīrups. Delikatese. Pielietojums – plašs, brīva izvēle.

Tāda, lūk, dolče vita. Lai jums salda dzīve un garšīgas pusdienas!!!

Šis ieraksts tika publicēts Par produktiem ar birkām , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s