Auna zirņu zupa (jeb turku zirņu zupa)

Aunazirnu zupa-3Beidzot esmu attapusies no Jāņu laiskuma. Laikam ēst sāk gribēties, bet neviens vairs nedod. Tāpēc atkal esmu ķērusies pie katliem un pannām. Es joprojām nevaru izlemt, kā man labāk patiktos saukt šos dzeltenos zirņus, kas nedaudz atgādina riekstus. Laikam jāatstāj sev izvēles iespēja un jāvadās pēc iedvesmas. Es jau, laikam, minēju, ka pavisam nesen personīgi iegādājos sev šos turku (auna) zirņus Gemosā. Pirms tam biju redzējusi, ka citi ēd no bundžiņām un ārzemju internetā biju lasījusi receptes no “chick-peas”. Bet pašai personiska saskare nebija bijusi. Nu, un tad man jau ir sanācis pagatavot brīnišķīgu turku humusu. Un tagad izmēģināju itāļu zupu. Garšīga. Un visas manas draudzenes, kas ēda, arī teica ka garšīga. Un neatteicās no papildporcijas, kas ir laba zīme.

Jums vajadzēs:

– 200 g turku zirņus (manējie ir no Gemosa)

– 150 ml buljona no žāvētām ribiņām (centrāltirgus)

– 3 ēdamkarotes extra virgin olīveļļas (krājumi no lielveikala vai no spāņu Don Gastronome)

– 1 rozmarīna zariņš (Rimi pārdod smuki podiņos, pēc tam pārējo “krūmu” var turpināt audzēt uz palodzes) + mazliet rozmarīna lapu dekorēšanai.

– 1 ķiploka daiviņa (centrāltirgus)

– 1 ēdamkarote tomātu pastas (lielveikals)

– svaigi malti melnie pipari (krājumi no lielveikala)

– 200 g mazu zupas makaronu (arī no lielveikala, vai arī Gemosā var paskatities, ja reiz esat tur uz vietas)

Auna zirņi jeb turku zirņi

Auna zirņi jeb turku zirņi

Pagatavošana:

1. Iepriekšējā vakarā lielā ūdens daudzumā iemērciet zirņus.

2. Lieciet vārīties žāvētas ribas (var arī izmantot dārzeņu buljonu, ja nav žāvētas gaļas, bet žāvēta gaļa labi iet kopā ar zirņiem). Un otrā katlā lieciet vārīties zirņus. Zirņiem neberiet klāt sāli. Ja zirņiem vārot pieber sāli, tad tos grūti izvārīt mīkstus. Vāriet abus kaliņus apmēram 1,5 stundu.

3. Kad zirņi mīksti, pusi zirņu sablenderē biezenī un biezeni liek atpakaļ katlā pie veselajiem. Tad zirņus savieno ar žāvētās gaļas buljonu. Žāvēto gaļu (ribas) izņem, nedaudz atdzesē un atdala no kauliem.

4. Uzkarsētā eļļā apcep rozmarīna zariņu un ķiploka daiviņu. Kad ķiploka daiviņa kļūst zeltaina (!!! nesadedziniet ķiploku, savādāk paliks rūgts), izņemiet rozmarīna zariņu un ķiploka daiviņu, un olīveļļu, kurā cepās ga rozmarīns, gan ķiploka daiviņa, pielejiet zupai. Pievienojiet zupai arī ēdamkaroti tomātu pastas.

5. Atsevišķi uzvāriet makaronus. Uz paciņas ir norādīts, cik minūtes jāvāra. Variet vārīt par 1 – 2 minūtē mazāk. Tad makaroniem nolejiet ūdeni un pievienojiet makaronus zupai. Pavāriet visu kopā vēl apmēram minūtes 10. Pievienojiet pēc garšas sāli, piparus. Pievienojiet žāvētās gaļas gabaliņus. Noņemiet no uguns un atstājiet pastāvēt 20 – 30 minūtes.

6. Pasniedzot dekorējiet ar rozmarīnu.

Lai jums labi garšo!!!

Šis ieraksts tika publicēts Itāļu virtuve, Zupas ar birkām , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

2 Responses to Auna zirņu zupa (jeb turku zirņu zupa)

  1. Vajadzētu saprast, cepts, trekns un žāvēts – bojā veselību,,, Protams – garšīgi, bet… vai TAS dzīvē galvenais? Izlasiet Zvaigznes ABC izdoto grāmatu “Ķīnas pētījums”! Varbūt nāksim pie prāta? vai ēdīsim garšīgi, trekni, neveselīgi, rīsim nekam nederīgas zāles un mūža novakarē būsim invalīdi… Padomāsim!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s