Šašliks osetīnu gaumē

sasliksTā kā pēc pāris dienām ir Jāņi, un šašliks jau labu laiku ir pieskaitāms pie latviešu nacionālajiem ēdieniem, ko obligāti ēd Jāņos, gribu jums izlūgties, lai jūs nepērkat veikalā gatavo šašliku spainīšos. Nopērciet vienkārši gaļu. Tas būs daudz labāk un daudz garšīgāk. Pirmkārt, pērkot gaļu, jūs daudz maz varēsiet konstatēt, vai tā ir svaiga. Un pie tam, svaiga cepta gaļa (šašliks) ir ļoti garšīga. Nav nemez nepieciešams gaļu mēnešiem ilgi turēt kādā līdz galam nezināmā marinādē. Lūk, jums jau vairākkārt pārbaudīta šašlika recepte osetīnu gaumē. Kāpēc es izvēlējos tieši osetīnu, nevis gruzīnu vai armēņu? Tāpēc, ka mana vecmāmiņa, tēva mamma, ir osetīniete. Un šis osetīnu šašliks pilnīgi noteikti ir tik pat labs, kā jebkurš cits Kaukāza šašliks.

Pašos pirmsākumos Osetijā šašliku cepa no jēra vai teļa gaļas. Bet mūsdienās cep arī no cūkas. Un, starp citu, osetīni saka, ka tieši cūkas šašliks sanāk vislabākais – vissulīgākais un visgaršīgākais. Pie tam, to visvieglāk pagatavot.

Tātad:

1. Nopērciet cūkgaļu, sagrieziet šašlika gabalos. Apsāliet, appiparojiet, pievienojiet sagrieztu svaigu sīpolu. Visu šo izmaisiet, uzlieciet traukam vāku un atstājiet gaļu pamarinēties uz 2-3 stundām. Vai arī uz tik ilgu laiku, kamēr aizkurat malku un malka izdeg līdz oglēm. Lai būtu labas ogles, labāk izmantot cieto malku. Bet, nu ņemiet kāda ir, ja nav izvēles.

2. Kad malka ir izdegusi un grilā vai mangālā (vai ugunskurā) ir palikušas tikai labas ogles, tad veriet gaļu uz iesmiem. Nelieciet klāt sīpolus, kuros marinējāt gaļu. Ar tiem sīpoliem vispār vairs neko nevar iesākt. Tos metiet ārā un neizmantojiet. Kad gaļa savērta uz iesmiem, cepiet to uz oglēm visu laiku apgrozot. Ja no oglēm izšaujas liesmas, tad apdzēsiet ar ūdeni, jo liesmas tikai apdedzina un izsausina gaļu. Tas mums nav vajadzīgs. Skatieties, nepārcepiet. Cūkgaļa ļoti ātri ir gatava (apmēram 7 – 10 minūtes) – atkarīgs no gabalu lieluma un ogļu karstuma. Gatavību pārbaudiet iegriežot šašlika gabaliņos ar nazi. Ja cepsiet par ilgu, gaļa kļūs sausa un sīksta.

3. Kad gaļa gatava, salieciet traukā, pārkaisiet ar sagrieztiem svaigiem sīpoliem, pārlejiet ar etiķi. Uzlieciet vāku un visu sakratiet. Paturiet minūtes 10 un pasniedziet. Pārāk ilgi arī neturiet, jo kad gaļa sāk atdzist un jau paliek auksta, tā atkal izžūst un paliek cietāka.

Šis ir ļoti ļoti garšīgi. Plus svaigi dārzeņi un zaļumi – loki, pētersīļi, tomāti, gurķi, var kādu citrona daiviņu. Plus šašlika mērce. Mērcei variet izmantot kādu klasisko tomātu mērci vai arī pagatavot osetīnu mērci: krējums + sasmalcināti ķiploki (var arī vēl pievienot sasmalcinātus pētersīļus).

Lai jums labi garšo un lai izdevušies svētki!!!

Šis ieraksts tika publicēts Cūkgaļa, Osetīnu virtuve ar birkām , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s