Ceptas reņges

Renges-6Es joprojām esmu apsēsta ar reņģēm. Un, paldies Dievam, ka latvieši ir reņģēdāji. Jo reņģes ir vienas no garšīgākajām zivīm pasaulē. Man ir paveicies dzīvot Lapmežciemā pie jūras un Vecrīgā pie centrāltirgus, tāpēc man diezgan bieži sanāk baudīt reņģes gan kūpinātas, gan ceptas. Dīvaini ir tie cilvēki, kam ir aizspriedumi pret reņģēm un kas uzskata, ka reņģes var dot tikai kaķim. Daudz palaiž garām. Vidusjūras valstīs reņģes pasniedz kā starterīti smalkos restorānos. Un ne tikai kā starterīti un ne tikai smalkos. Ok, tās tur ir sardīnes. Bet izskata un garšas ziņā nav lielas atšķirības. Šādi saceptas reņģes ir ļoti ļoti garšīgas. Un man viņas labāk garšo jau aukstas. Viens mazs garšas noslēpums – uzbērt sāli jau saceptām nevis pirms cepšanas. Rupjo sāli. Tad šur tur sanāk uzkost sāls graudiņiem, kas ir garšīgāk nekā, ja sāls jau cepšanas procesā ir pilnīgi izkusis. Lēti, vienkārši un ļooooti garšīgi!!!!!

Jums vajadzēs: reņges, sāli, miltus, cepameļļu un sviestu (cepameļļa var būt jebkura visparastākā eļļa – saulespuķu, rapšu, augu, kaut vai olīveļļa, bet tikai ne extra virgin olīveļļa. Extra virgin ir ēdameļļa. Ja cep extra virgin, viņa sāk degt un dūmot.)

Pagatavošana:

1. Pārgrieziet reņģu vēderiņus un izņemiet iekšas. Dažkārt var griezt nost arī galvas. Es galvas šoreiz atstāju, jo ar galvām izskatās labāk. Lai nav man bezgalvainas reņģes. Tas ir ļoti vienkārši un nav nekas briesmīgs. Dariet to pie izlietnes. Kad izņemsiet iekšas, izskalojiet vēderiņus ar ūdeni.

Renges-2

2. Apvārtiet reņges miltos.

Renges-3

3. Uz uzkarsētas pannas cepiet no abām pusēm. Pannā uzkarsējiet eļļu + sviestu. Sviests dos papildus ļoti labu garšu. Bet eļļu ar sviestu karsējam kopā, jo sviests bez eļļas ļoti ātri sāk degt. Ja ir eļļa + sviests, tad ir ļoti labi. Jācep pavisam īsu brītiņu. Apmēram minūti no vienas puses, minūti no otras puses. Jāskatās, cik karsta jums ir panna. Ja reņģes palikušas zeltaini brūnas, tad noteikti viņas ir arī izcepušās. Kad reņģs apgrieztas uz otru pusi, ir īstais laiks tām uzkaisīt rupjo sāli.

Renges-4Renges-5

4. Pasniedziet! Var pasniegt uzreiz siltas. Var pasniegt atdzesētas aukstas. Uz šķīvīša variet uzlikt citrona daiviņu un pētersīļu zaļumus. Tad būs pavisam skaisti un dekoratīvi. Minētais starerītis smalkajā restorānā bija 2 sardīnes uz maza šķīvīša + citrona daiviņa. Tas jums viesību idejām, ja nu kas.

Renges-1

Lai jums labi garšo!!!

Šis ieraksts tika publicēts Bez gaļas, Latviešu virtuve, Uzkodas, Zivis ar birkām , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

1 Response to Ceptas reņges

  1. Anonīms saka:

    Paldies par vienkāršo recepti! Pirmo reizi mūžā saņēmos gatavot reņģes. Sanāca garšīgas!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s