Vistu spārniņi Ricberry mērcēs

Sparni-7Vistu spārniņi ir viena no manām mīļākajām un ejošākajām uzkodām jebkurās ballītēs vai vienkārši pasēdēšanās. Jo – nav dārgi, ir ļoti vienkārši pagatavot, un vienmēr visiem ļoti garšo. Marinādei var izmantot jebko. Var asu, var mazāk asu, var katru reizi kaut ko citu, lai ir dažādība. Es jau kaut kad minēju, ka man Ieva no Ricberry uzdāvināja degustācijai dažādas mērces. Tad šoreiz es izlēmu iemarinēt vistu Ricberry mērcēs. Rezultāts – super! Vistai es izvēlējos tādas diezgan neparastas mērces (vismaz es neko tādu iepriekš vēl nebiju redzējusi) – ogu kečupu ar ķiplokiem un cidoniju medus mērci ar ingveru. Tātad sastāvs: vistu spārni + ogu kečups ar ķiplokiem / cidoniju medus mērce ar ingveru + sviests + nedaudz sāls. Jūs variet izmantot arī jebkuru citu mērci – adžiku parasto, adžiku ar ķiplokiem, dažādas sarkanās mērces ar garšu no lielveikala. Labāk jau, ja ir nedaudz pikantas. Starp citu – ja ir pikantas un asas mērces, tad klāt vēl parasti pievienojam nedaudz medu.

Pagatavošana:

1. Pirmkārt sadalām spārnu 3 daļās. Bieži vien tiek pasniegti viesībās veseli spārni, ar visām savām 3 daļām. Nekas traks un nekas īpašs. Bet pati galējā spārnu daļa parasti nav ēdama un kaut kā parocīgāk tomēr ir, ja spārniņš ir sadalīts mazākos gabaliņos. To man iemācīja mana kurs biedrene Sanda, kas Klondaikā par ēdienu speciālisti strādāja. No turienes arī šī ideja – sākt gatavot vistu spārnus (Bufalo spārni ar zilā siera mērci – tie bija Klondaikā labu labie – asi un pikanti; pēc tam jau sāku variēt). Tātad, spārns ir sadalīts 3 daļās. Ja pareizā vietā trāpa ar nazi (starp kauliem), tad ļoti viegli sagriezt. Galējos spārniņus neizmantojam, bet, lai nav jāmet ārā, var ielikt saldētavā un pievienot, kad vāra vistas buljonu.

Sparni-1sparni-2

2. Tad spārniem pievieno mērci, izkausētu sviestu vai olīveļļu. Šeit labāk būtu sviestu – garšīgāk. Nedaudz sāli. Visu izmaisa un atstāj marinēties uz kādām pāris stundām. Var arī uz nakti.

sparni-3sparni-4

3. Uzkarsē plīti, spārnus izliek uz ieeļotas plāts. Var izmantot cepampapīru. Vieglāk būs pannu pēc tam notīrīt. Liek karstā plītī cepties uz minūtēm 20 – 30. Jāskatās kāda kuram plīts – vienam cep straujāk, citam lēnāk.

sparni-5

4. Pasniedzot variet pārkaisīt ar sezama sēkliņām, ja jums mājās ir. Būs greznāk. Bet, ja godīgi, tā ir “lieka greznība”. Nav nepieciešams. Nesatraucieties, ja šur tur jums spārni izskatīsies melni pierauti (ja tas nebūs jau pārāk sadedzis). Ja mērcei klāt ir medus, tad medus cepot tā kā sakaramelizējas. Paliek melns. Bet garša no tā sliktāka nekļūst. Tikai nepārspīlējiet. Ja spārni būs vienkārši un galēji sadedzināti, tad tas jau ir cits stāsts 🙂 Lai jums labi garšo.

sparni-6

Šis ieraksts tika publicēts Uzkodas, Vista ar birkām , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s