Cepts līnis ar skābeņu salātiem

Linis-1Manās mājās atkal zivju diena. Ļoti veiksmīgi izdevās tikt pie līņa. Ne jau man kāds nozvejoja. Nē. Bet labi, ka ir centrāltirgus. Starp citu, vismaz es (nezinu kā citiem) nevaru ieplānot pusdienās līni, jo ne vienmēr viņš ir pieejams. Kad es eju uz zivju paviljonu, man jāiet pilnīgi atvērtai – jāskatās, kas ir. Ok, vienmēr ir lasis un forele. Bet runājot par citām zivīm – katru reizi ir tas, kas ir. Un tad arī tas jāizmanto. Līnis ir viena no manām mīļākajām zivīm. Kas var būt garšīgāks par cepta līņa ādu??? Ja jūs vēl neesat to ēduši, obligāti pamēģiniet. Līnis ir tā zivs, kam nav jātīra zvīņas. Tas ir papildus pluss. Var, protams, visādi mēģināt to pagatavot ar dillēm un folijā un ar majonēzi un vēl visādām garšvielēm. Bet visgaršīgākais līnis tomēr ir vienkārši nedaudz apsālīts un izcepts uz pannas.

Jums vajadzēs:

– līni

– sāli

– cepameļļu

– piedevas

Šajā gadījumā piedevās ir skābeņu salāti. Tātad – skābenes, tomāti, gurķi, loki, pētersīļi, olīveļļa.

Pagatavošana:

1. Pirmais ir zivs pirkšana. Svaigas zivis nekad nesmird. Svaigas zivis smaržo pēc zivīm. Pēc svaigām zivīm. Ieskatieties savai zivij acīs. Ja acs  ir balta, blāva, duļķaina, tad zivs vairs nav svaiga. Acīm ir jābūt dzidrām un košām. Patīkamām.

Linis-22. Iztīriet zivi. Nav nekā vienkāršāka (jo nav jākasa nost zvīņas). Nogrieziet galvu. Pārgrieziet pušu vēderu un izņemiet iekšas. Tad sagrieziet savu līnīti gabalos, apsāliet no abām pusēm un lieciet cepties uz sakarsētas pannas. Ja gribat smalki, variet griezt nost spuras. Man nepatīk to darīt. Man patīk gatavot ar visām spurām, jo pie spurām ir ļoti daudz garšīgas gaļas. Un, kad zivs ir gatava, tad arī daudz vieglāk tās atdalīt. Plus nesanāk atdalīt neko lieku – to garšīgo gaļu. Ja griezīsiet nost neceptai zivij, tad tur aizies spurām līdzi arī zivs gaļa. Cepiet apmēram 5 minūtes no katras puses. Pārāk ilgi nevajag, lai nepārkalst un nepārsausinās. No sāna parasti ļoti labi var redzēt, vai zivs ir izcepusies līdz vidusakai vai nav, jo mainās krāsa.

Linis-33. Kā piedevas var izmantot jebko – kartupeļu biezeni, apceptus dārzeņus, rīsus,  cukini, burkānus vai vienkārši zaļos salātus. Man šoreiz skābeņu salāti. Bļodā sajauktas skābenes, svaigi tomāti, svaigi gurķi, loki, pētersīļi – viss, kas bija virtuvē. Viss sajaukts ar extra virgin olīveļļu. Starp citu, virtuē vienmēr jābūt 2 veidu eļļai – viena ir cepameļļa (kas nav extra virgin, jo extra virgin nevar cept, viņa sāk degt), otra – ēdameļļa, ko lieto salātiem vai maizes iemērkšanai kā Vidusjūras valstīs. Ēdameļļa ir “extra virgin”. Tie, kas nav vēl pamanījuši atšķirību, papētiet uzrakstus veikalu plauktos. Extra virgin olīveļļa ir ļoti laba, ļoti veselīga. Tā pat arī mūsu rapšu eļļa. Rapšu eļļu sauc par ziemeļu olīveļļu. Tā ka jūs variet izvēlēties pēc garšas, kas jums labāk garšo. Es vienmēr izvēlos grieķu Kalamata olīveļļu, jo man vienkārši patīk tieši šīs eļļas garša. Citiem var nepatikt, tāpēc katram jāatrod savējā.

Salati4. Labu apetīti!!! Lai jums labi garšo!!!

Linis-4

Šis ieraksts tika publicēts Bez gaļas, Latviešu virtuve, Pamatēdieni, Salāti, Zivis ar birkām , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s