Holandiešu uzkodas ar siļķi un sinepēm

Holandiesu silkmaizes

Ātrumā skrienot cauri Holandei (Amsterdama, ziedu svētki) neko prātīgu uz vietas pagaršot neiznāca. Nu, izņemot, Volendamā pagaršoju tradicionālo holandiešu siļķi. Bija laba, starp citu. Paķēru uz mājām arī pāris siera ritulīšus. Bet par vērtīgāko guvumu uzskatu Holandiešu pavārgrāmatu. Man jau vienmēr ir paticis izmēģināt dažādu tautu virtuves. Tagad, kamēr svaigas atmiņas, esmu uzsēdusies uz holandes virtuvi. Kaut gan – holandiešu ēdieni ir ļoti līdzīgi latviešu ēdieniem.

Man vispār visādā ziņā holandieši liekas ļoti līdzīgi latviešiem. Nav tik skaļi un uzkrītoši kā itāļi, krievi, franči, nav tik garlaicīgi un pareizi kā vācieši. Vienvārdsakot – normāli. Nav brīnums, ka tikko kā latvieši sāka braukāt uz Horvātiju, mūs saukāja par holandiešiem (valoda, ja neatpazīstama – tātad holandiešu). Tagad jau horvāti zina, ka ir arī tādi latvieši. Bet pašos pirmsākumos – deviņdesmitajos mēs bijām holandieši.

Palasot receptes es esmu pilnīgi pārliecināta, ka bieži savā ēdienkartē iekļaušu holandiešu ēdienus. Un, ja būs garšīgi, noteikti dalīšos. Šoreiz sāku ar uzkodām. Visi produkti pie mums ir brīvi pieejami, tātad viegli pagatavojama un it kā arī tipiski latviska uzkoda, kaut patiesībā ņemta no holandiešu pavārgrāmatas.

Jums vajadzēs:

– skābo krējumu

– sinepes

– lokus vai puravus

– siļķi

– sāli, piparus

– maizi

Pagatavošana:

1. Sajauciet bļodiņā skābo krējumu ar sinepēm, pievienojiet sasmalcinātus lokus un sagrieztu gabaliņos siļķi. Siļķi var griezt smalki, var rupji. Varbūt pat lielākos gabalos labāk. Lai jūt, ko ēd. Pēc garšas pievienojiet piparus un sāli, ja siļķe nav pietiekoši sāļa.

2. Uz maizītēm lieciet gatavo masu un dekorējiet ar sarkanā sīpola strēmelītēm vai lokiem. Lai būtu krāšņāk, var gan sarkanos sīpolus, gan lokus. Margarīnu izmantojiet pēc vēlēšanās. Maizi iesaku rupjo rudzu maizi. Bet var pavariēt ar klasisko rudzu maizi vai rudzu maizi ar sēklām. Ja gatavojat uzkodas smalkākai ballītei, tad maizes šķēlītes var izgriezt skaistās formās – trīsstūrīšos, kvadrātiņos vai pat var izspiest aplīšos.

Lai jums labi garšo!!! Tie kas mīl siļķi, noteikti nebūs vīlušies.

Tagad jaunumiem var sekot arī Feisbukā http://www.facebook.com/KristinesGarsigoEdienuReceptes

un draugos http://www.draugiem.lv/kristinesreceptes/

Šis ieraksts tika publicēts Bez gaļas, Holandiešu virtuve, Uzkodas, Zivis ar birkām , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s